Temat: [Ogólne] zakup rejestratora jazdy
View Single Post
Stary 28-01-2018, 15:12   #1518
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,560
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Tak tylko dorzucę swoje przemyślenia po zakupie Yi Dash za 150 zł z niemieckiego amazonu. Kamerka przyjemna, niewielka, w zestawie było tylko mocowanie na taśmę dwustronną. Zamontowałem na prawo od lusterka, przez co z perspektywy kierowcy prawie nie widzę ekranu - i dzięki temu nie odwraca uwagi w nocy. Teraz odnośnie karty - bez problemu sprawuje się Sandisk 16GB class 10 UHS-I. Kamerka zapisuje materiał w interwałach po 3 minuty, nagranie w 1080p 60 fps ma ok. 450 MB, stąd możemy wywnioskować średni zapis na poziomie 2.5MB/s (20 Mbit/s). Na karcie mieści się ok. 30 takich 3-minutowych fragmentów, czyli 16GB to zapis z półtorej godziny. Jak ktoś chce dłużej - 32GB powinny dać 3 godziny, 64GB - 6 godzin nagrywania.

Próbka z testowego przejazdu (mgła, deszcz, noc) - https://www.youtube.com/watch?v=9-GcpX_wg4Q
Numerów rejestracyjnych samochodów z naprzeciwka w zasadzie nie da się odczytać, samochody które nas wyprzedzają - już tak. Mi taka jakość odpowiada jak za 150 zł. Póki co zasilanie mam na kablu (jest długi w zestawie) pociągniętym pod prawą osłoną przeciwsłoneczną, potem wzdłuż słupka (zwisa), przez schowek (zwinięty nadmiar kabla) i do ładowarki. Docelowo pewnie pociągnę zasilanie z lampki, ale na razie zostaje tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem