View Single Post
Stary 12-12-2017, 13:12   #7
Thomsit
ford::average
 
Avatar Thomsit
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo Sport Estate
Silnik: 2,0 TDCI 141KM 353Nm
Rocznik: 10/2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Cytat:
Napisał polak2468 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za odpowiedź i być może uratowanie z problemów. Dobrze, że poczekałem z zakupem. Pytanie tylko dlaczego oba oleje spełniają tę samą normę, a na tańszym castrola się krzaczy. @Thomsit testowałeś u siebie oba oleje czy tylko ten oryginalny forda? Ja generalnie nie zamierzam na niczym oszczędzać w przypadku auta, ale jeśli mam podaną informację, że oba oleje spełniają zalecaną przez forda normę to po co przepłacać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS
Jeśli do skrzyni wchodzi 1,7L to powinienem kupić 2 butelki litrowe czy jak sugeruje ASO trzy ze względu na "wykonanie przelania oleju."
Kolego ja powiem tak. drugi moj kolega z ktorym pracuje zalal astrola do skrzyni w swoim mondeo i mial problem. wiec pojechal do aso po olej forda zla castrola zala forda i jezdzil kolejne 3 lata bez najmniejszego problemu- w Finlandii na mrozach po -30.

Ja u sibie zalalem forda z jego rady i niemam zadnych problemow w zeszla zime bylo -27 i niebylo zadnego problemu skrzynia chodzila jak talala.

co do pojemnosci.

wchodzi ok 1,8 plus minus (zaokorglam) ja kupilem dwie butelki zlalem wszytsko i zalalem az sie z gory przelewalo otworem do wlewania i tyle. zadnego przelewania oleju w skrzyni nie robilem. ale umnie tez nie wylecial tak czorny olej jak z silnika bardzo ciemny braz ale nie czarny.

poza tym tego oleju nie wymieniacz co chwile, wiec na oleju nie bede zlotowkowal a zalalem to co ford zalewal.
Thomsit jest offline   Odpowiedź z Cytatem