Temat: [Galaxy 2006-2015] Akcesoryjne światła do jazdy dziennej
View Single Post
Stary 29-10-2017, 22:31   #1
127
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Światła do jazdy dziennej i kierunkowskaz drl dual led

witam
jestem prawie szczęśliwym posiadaczem galaxiaka, dlaczego prawie?
odpowiedź jest prosta brak świateł do jazdy dziennej, wobec powyższego zastanawiałem się co kupić są różne opcje
1 dodatkowe światełka ledowe (nie bardzo jest gdzie zamontować)
2 moduł do świateł drogowych (dobra opcja ale moduł spalił sie po pół roku)
3 dual led światło dzienne i kierunek ( najlepsza opcja ) i tu pojawił się problem, po pierwsze zasada działania dual led wkładamy zamiast żarówki od kierunku czyli w kierunku mamy światło dzienne i kierunek, światło dzienne zapala się po włączonym zapłonie a w momencie włączenia kierunku gaśnie i ponownie załącza się po wyłączeniu kierunku.
problem polega na tym że po włączeniu zapłonu ale nie odpalając silnika wszystko działa jak należy lecz gdy tylko odpalę silnik światło dzienne świeci bez zarzuty ale kierunek przestaje po 5 sekundach migać po ponownym zgaszeniu jest to samo, próbowałem na różne sposoby podłączać bez rezultatu opiszę wam kilka pomysłów:

1 podłączyłem wspólną masę z karoserii do kostki od lampy i między nimi ( bez rezultatów)
2 podłączenie razem z oryginalną żarówką ( bez rezultatów )
3 podłączenie masa i plus od kierunku ( bez rezultatów )
4 na włączonym silniku po podłączeniu bezpośrednio do akumulatora ( wszystko działa)
5 podłączenie do innego samochodu ford galaxy z 1999 r ( działa na włączonym silniku i wyłączonym)
podsumowanie
na wyłączonym silniku wszystko działa a na włączonym działa tylko dzienne a kierunek przestaje działać po pięciu sekundach wydaje mi się że w momencie załączenia się alternatora.
Powiedźcie co o tym myślicie jeśli macie jakieś pomysły to piszcie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg dual drl led.jpg (71.9 KB, 61 wyświetleń)
127 jest offline   Odpowiedź z Cytatem