View Single Post
Stary 19-10-2017, 12:45   #130
zdzichu500
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 79
Domyślnie Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą

Cytat:
Napisał dizel1982 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ja się tu odrobinę źle wyraziłem ponieważ pisząc o leasingu miałem na myśli oczywiście firmy bo tak jak piszesz, leasing dla osób indywidualnych się nie opłaca. Natomiast osoby indywidualne faktycznie biorą auta w kredycie ale to jest identyczna sytuacji. Wiele osób w ogóle o to nie dopytuje ale w przypadku kredytu jeżeli to nie Ty jesteś właścicielem pojazdu tylko bank, to Ty niestety nie dostaniesz z ubezpieczenia nic. Całą kasę zgarnia bank. Ty jedynie będziesz musiał dopłacić różnicę jeżeli np ubezpieczenie nie pokryje pozostałych Ci do spłaty rat bo w przypadku leasingu oraz kredytu w chwili kradzieży auta, umowa zostaje automatycznie rozwiązana natomiast Ty musisz spłacić jednorazowo całą kwotę jaka pozostała Ci do spłaty.
Zupełnie co innego leasing, gdzie rzeczywiście właścicielem jest leasingodawca i wszystko co dotyczy np. samochodu musi być z nim uzgadniane. Zupełnie inna sytuacje jest w przypadku pożyczki z banku. Od razu jesteś właścicielem samochodu i robisz sobie z nim co chcesz. Jedynie jeżeli kredyt był udzielony pod zastaw samochodu to będzie o tym informacja i np. w przypadku sprzedaży raczej nikt takiego auta nie kupi. Do tego dochodzi cesja z ubezpieczenia AC ale bank może z niej skorzystać tylko do wysokości pozostałego zobowiązania, cała nadwyżka (o ile będzie) wróci do właściciela pojazdu. Do tego czasy teraz takie, że kredyt gotówkowy praktycznie w tej samej cenie co kredyt samochodowy (oferta kredytu na Forda w salonie jest gorsza niż kredytu gotówkowego jaki dostałem w "swoim" banku) to w sumie po co się w niego pchać? Można kredyt gotówkowy wziąć i wtedy bank nic nie ma do samochodu.
zdzichu500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem