Temat: [Kuga 2008-2012] Światła do jazdy dziennej
View Single Post
Stary 18-10-2017, 16:25   #56
adamjoker
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-11-2016
Skąd: Mazury
Model: Kuga Tit AWD
Silnik: 2.0D 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Światła dzienne

Żeby był porządek na forum Kuga przenoszę dalszą rozmowę w odpowiedni temat.
Moderatorów proszę o usunięcie moich postów z tematu:
światła do jazdy dziennej FABRYCZNE

Cytat:
Napisał adamjoker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Podepnę się pod pytanie aqua czy ktoś montował taki zestaw Duolight? Z tego co zauważyłem w instrukcjach mocowanie halogenów w Kudze 2008 to dwa poziome punkty mniej więcej w połowie halogenu. A w tym Duolight są cztery na rogach. Czy można jakoś obrócić klosz w tym zestawie? Bo montując go po skosie to przeciwmgielne będą świecić po chińsku - też skośnie. Może ktoś już ogarniał temat i podpowie coś. Przewalam internet i nie ma nic na temat montażu tego zestawu w naszym autku. Na stronie Einparts jak wół napisane że do Kugi 2008-2012 pasują DL-20, DL-21, DL-22 i DL-23, ale kto by wierzył na słowo producentowi ;-)
Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klosza nie można obrócić.

Mam te światła od 3 lat. Teraz prawe świeci tak na ~50%, bo trzykrotnie zamokło od wody wlewającej się pod reflektorem. Mam plan przełożyć przewody tak, aby zamiast okręgu dziennych świeciły p-mgłowe. Raczej się nikt nie zorientuje, bo kolor ten sam.

Z siedmioletniego doświadczenia w używaniu dokładanych świateł do jazdy dziennej stwierdzam, że jedyna sensowna opcja to dzienne na wymienną, zwykłą żarówkę (na przykład wesem). Innych nie zamierzam już kupować.
Cytat:
Napisał adamjoker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Weuek a jak z montażem, nie było problemu z dopasowaniem otworów? Czy halogen dawał poziomą wiązkę światła?

I z innej beczki - może ktoś montował w te zaślepki pod reflektorami zamiast oryginalnych ledów światełka NSSC 523 HP MINI? Czy się tam spokojnie mieszczą, czy nie ma problemu z późniejszym wyjmowaniem reflektorów?
Napisałem zapytanie do alledrogo na temat EINPARTS DUOLIGHT YELLOW czy na pewno pasują do Kugi 2008r. i dostałem odpowiedź że tak i na potwierdzenie fotki z zamontowanymi światłami.

Jeszcze raz tylko się przypomnę z pytaniem o montaż NSSC 523 HP Mini - czy ktoś montował i jak się sprawy mają?
Pozdrawiam
Adam
adamjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem