View Single Post
Stary 04-10-2017, 15:30   #77
michał1986
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-11-2015
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2,0 TDCi 140 km
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc.

Cytat:
Napisał Dudi_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepiej to odczytać błędy bo tak to wróżenie. W moim przypadku komunikat pojawił się jak miałem za mało oleju (wyciek). Ale pojawia się również przy problemach z mechatroniką.
Błąd komunikacji tcm do pcm P0766

Pojawiło sie tylko po wybraniu drugiej mapy 163 koni, ale przejechałem 120 km i narazie jest ok, może potrzebowała jakieś adaptacji, przystosowanie nowych ustawien itd

Bump:
Cytat:
Napisał Dudi_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepiej to odczytać błędy bo tak to wróżenie. W moim przypadku komunikat pojawił się jak miałem za mało oleju (wyciek). Ale pojawia się również przy problemach z mechatroniką.
Błąd komunikacji tcm do pcm P0766

Pojawiło sie tylko po wybraniu drugiej mapy 163 koni, ale przejechałem 120 km i narazie jest ok, może potrzebowała jakieś adaptacji, przystosowanie nowych ustawien itd

Bump:
Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przełączenie mapy w żaden sposób nie powinno było spowodować komunikatu ze skrzyni.
Sam u siebie wielokrotnie przełączałem mapy w tą i z powrotem i nigdy skrzynia nie protestowała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na początek odczytaj błędy. Tam będzie napisane co było powodem wyświetlenia komunikatu.
W PS często też zdarzają się np. problemy z czujnikiem położenia wałka wejściowego. Było kilka takich przypadków opisywanych na forum.

Błąd komunikacji tcm do pcm P0766

Pojawiło sie tylko po wybraniu drugiej mapy 163 koni, ale przejechałem 120 km i narazie jest ok, może potrzebowała jakieś adaptacji, przystosowanie nowych ustawien itd? Albo może to być to że była wtyczka poluzniona przy skrzyni biegów ?

Bump:
Cytat:
Sprawdziłeś, czy Twoja skrzynia jest przystosowana do przeniesienia większej mocy?
Fabrycznie były wgrame dwie mapy i tylko przelaczylem na 163
michał1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem