Temat: [Mondeo 2014- ] Przytarty silnik. 1.5 EB
View Single Post
Stary 29-09-2017, 08:27   #54
ruffels
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-06-2011
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.5 150 KM
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB

Cześć!

Wygląda na to, że również i jak muszę się wybrać do serwisu w sprawie oleju. Przy pierwszym przeglądzie w kwietniu tego roku po 18000 km okazało się, że olej jest na bagnecie jest znów na minimum. Przed przeglądem, jako, że czytam to forum dosyć często, olej parę razy był sprawdzany ale nie schodził nigdy tak nisko. Serwis zrobili, olej dolali i powiedzieli żeby sprawdzić jak się będzie zachowywać. Samochód to nowy Focus MK3 1.5 150 KM kupiony w kwietniu zeszłego roku od dealera w Krakowie.
Umówiłem się dzisiaj na wizytę w serwisie tak żeby był wpis w "aktach" i zobaczymy co powiedzą tym razem. Co ciekawe, przejechałem dopiero jakies 5500 km wiec praktycznie trzykrotnie mniej niz przed przeglądem a problem się jakby nasilił. Tym bardziej, że nie byłem samochodem na wakacjach jak w zeszłym roku gdzie zrobiłem kilka tysięcy kilometrów do Włoch i Chorwacji po autostradach i drogach szybkiego ruchu.
Trasy to głównie miasto - tak średnio codziennie ok. 9 km, w weekendy zdarza się autostrada Kraków - Tarnów albo Kraków - Nowy Sącz, ewentualnie wypad w góry w kierunku Tatr. Silnik traktuję raczej w miarę dobrze, zmiana biegów przy 2500 - 3000 obrótów. Jazda autostradą to zazwyczaj max 160 km/h licznikowo, czasem jakieś chwilowe wyższe prędkości jeśli zajdzie potrzeba. Przy autostradzie staram się jeździć na 6stce w okolicach 130 - 140 km/h.

Tak z ciekawości do osób, które mają ten sam problem - jakie trasy robicie? Jeździcie głównie po mieście czy częściej poza miastem i z jakimi prędkościami?
ruffels jest offline   Odpowiedź z Cytatem