View Single Post
Stary 27-09-2017, 16:35   #1
poiqwe369
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-05-2017
Model: Focus Mk2 fl
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Wtryskiwacze 1.6 tdci. Usterka silnika. błąd P0087

Witajcie.
Wiem, że mnóstwo już jest tematów na temat wtryskiwaczy ale podobnego problemu nie widziałem. Mam Focusa mk2 1.6 tdci po liftingu z 2008 roku. Jakiś czas temu (miesiąc po zakupie auta) podczas jazdy pojawił się błąd Usterka silnika. Auto jechało normalnie. Było odrobinę słabsze kiedy błąd świecił. Zjechalem na pobocze i odpaliłem auto od nowa, problem znikł, auto jechało bez kłopotów. I tak przez dwa tygodnie bez problemów, później ten sam problem i znów odpalenie od nowa pomogło, następnie błąd pojawiał się coraz częściej. Auto nie dymilo, zawsze pracował równo czy to zimny czy ciepły, nie było żadnych drgań, działał bez zarzutu. Jedynie podczas gdy wyświetlał się błąd był odrobinę słabszy, może to jakiś tryb awaryjny. Pojechałem do diagnosty, ten stwierdził błąd wtryskiwaczy. Zdziwiłem się bo auto pracuje ładnie. Usunął błąd i powiedział że czasami zdarza się tak że wtryskiwacze czasami przez jakiś tam ułamek sekundy źle podadzą paliwo i wyskoczy błąd a po usunięciu go niektórzy jeździli przez długi czas bez problemu. Po usunięciu błędu auto jeździło bez problemu przez miesiąc ale jeśli błąd pojawi się niedługo to wymiana wtryskiwaczy. aż znów błąd i powtórka. Błędy się nasilalły więc mechanik wymienił wtryskiwacze na inne, które kupiłem. Nie były regenerowane ale są, pewnego źródła i były profesjonalnie sprawdzone i ich parametry były takie jak regenerowanych. I znów kolejny miesiąc bez problemu i powtórka. Błędy się nasilają.

Miał ktoś podobne problemy? Teraz podejrzewam że to nie jest problem samych wtryskiwaczy bo typowych objawów ich uszkodzenia nie było na tym jak i starym komplecie. Może to jakiś inny osprzęt. Ktoś pomoże?
Pozdrawiam
poiqwe369 jest offline   Odpowiedź z Cytatem