View Single Post
Stary 24-09-2017, 11:27   #9
ukiuki
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-10-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Odp: czy można zamontować sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy

Cytat:
Napisał RAFIXX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie można. Wyjdzie to na złe. producent po to je zrobił żeby się jeździło wygodnie i zalecana wymiana
Nie chce zbyt mocno polemizować ale producenci ( np Renault ) zalecają wymianę oleju po 30kkm a wystarczy robić to co 15kkm i nie rozsypia się panewki w 1.5dci ,nasz kochany ford zaleca wymianę filtra paliwa co 60kkm a każdy , nawet garażowy mechanik potwierdzi, że połowa tego dystansu przy wrażliwości wtryskiwaczy to już jest sporo. Czasy kiedy producentom zależało na bezawaryjności i długowieczności samochodów bezpowrotnie minęły. Teraz chyba im trochę zależy aby auto zaczęło sie psuć po 3-5 latach ( jest szansa, że spora cześć osób naprawi w aso, bo to przecież nowe auto) i było tego coraz więcej ( awarie) aż kupisz nowe auto.
Dlatego nie galopował bym sie...."nie można"... bo w wielu modelach aut działa to bardzo sprawnie i NIE MA ŻADNYCH PROBLEMÓW a w innych trochę gorzej. Sam chciałem to zrobić ale tak jak pisałem wyżej, nie znalazłem żadnej opinii ( konkretnie focus 1.8tdci )jak to działa w praktyce i nie zaryzykowałem


Ps. masz choćby tu
https://www.sprzeglo.com.pl/produkt/...o-835055/31703

Ostatnio edytowane przez ukiuki ; 24-09-2017 o 11:31 Powód: dodanie linku
ukiuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem