Temat: [Focus 2004-2008] Wymiana sterownika silnika
View Single Post
Stary 11-09-2017, 18:24   #20
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,052
Domyślnie Odp: Wymiana PCM

Cytat:
Napisał lukeros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...i jeszcze interesuje mnie kwestia przeszczepu jaka procedura parowanie zegarów z PCM, Immo też trzeba na nowo kodować?
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Wymiana PCM wymaga programowania IMMO...
Cytat:
Napisał lukeros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..... A pewnie się dziwisz skąd mam kody do programowania immo OUTCODE i INCODE. To uprzedzę twoje pytanie a stąd co ty!!!!!!! Nie żyjemy w lesie, są kalkulatory na stronach internetowych kodów. I jedna prośba po co się wypowiadacie wielcy znawcy za których was miałem na początku stąd skierowałem do was moje pierwsze pytania tedi i SRS....
O co jeszcze zapytałeś? Nie widzę pytania "jak przepisać VIDblock ze starego sterownika do nowego" - odpowiedzi udzieliłeś sobie sam " Co do aktualizacji to nawet nie chce się brać ELM327 bo zaraz zabije PCM-a " - w benzynie VIDblock jest częścią softu i nie da go się przepisać ot tak sobie, jak w 1.6TDCi...Stąd mój skrót myślowy, że tego kodowania nie zrobisz ELMem. A kody parowania biorę zupełnie skądinąd niż Ty... Z żadnych kalkulatorów internetowych...
Nie żołądkuj się więc tylko naucz się sformułować sensownie pytania.

A na pytanie "czy PCM może być przyczyną falowania obrotów" to sobie możesz odpowiedzieć rzucając monetą. Bo albo może albo i nie...
Piszą koledzy powyżej, że masz sobie masy posprawdzać - to się zabierz za robotę a nie dywagacje.
Nikt nie wydaje werdyktu w oparciu o wpisy na forum -tylko w oparciu o diagnostykę.

@rumunn95 - niech mi Kolega przypomni jakąś swoją sensowną poradę tak dla odróżnienia od głupot o $$$...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 11-09-2017 o 18:27
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem