Temat: [Mondeo 2007-2014] jaki rozmiar opon lub kół ?
View Single Post
Stary 07-09-2017, 08:17   #3135
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Ja ostatnio musiałem wymienic oponki (po kupnie auta było jeszcze na tych z salonu) GoodYear 235/45/17 nosiło strasznie po koleinach ale nie uginał się w szybkich zakrętach.
Kupiłem Uniroyal Rain Sport 235/45/17 ZR z racji ceny i klasy przyczepności A(indeksy podobne jak w GY) i powiem że na koleinach nie nosi go tak jak przed tem za to w szybkich zakrętach czuć że opony sa miękkie. Ale cóż takie wybrałem z przeznaczeniem na zimę więc muszą być miękkieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poza tym cena (1100zł za nówkę z 17roku) Wiem wiem pewnie będzie oburzenie ale każdy jeździ na tym czym chce a jak ktoś myśli że na zimówce będzie mógł jeździć jak na slickach po torze to powodzenia. Z doświadczenia o zimówkach powiem że kierunkowe letnie miękkie gumy z klasą A na mokrym będą się sprawdzać podobnie jak zimówki. Chyba że mieszkasz w górzystych terenach no to porządna kostka na zimę tylko i wyłacznieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do Uniroyali zobaczymy jak spadnie temperatura.

Ostatnio nawet w ulewie aquaplaning słaby raczej bo przy 120 wbiłem się w kałuże taką koło 10cm gł. 2m dł i było ok ale może dla tego że znam ją na wylot bo co dzień przez ten odołek przejeżdżam od lat.

Standardowo powiem że na miękkich gumach nie nosi w koleinach tak bardzo jak na twardych bez względu na profil opony

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 10-09-2017 o 20:36
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem