View Single Post
Stary 29-08-2017, 21:24   #15
witolino
ford::beginner
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 14-02-2017
Skąd: Geilenkirchen
Model: S-MAX
Silnik: 2.2
Rocznik: 2014
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.0TDCI Usterka silnika bledy P246B P2463 P2453 P2463

Szanowni Forumowicze,

Jestem tu nowym użytkownikiem forum jak również świeżym użytkownikiem Forda S-MAX 2.2 TDCI z 2013 roku. Auto kupiłem w RFN od pierwszego właścicela z przebiegiem 160k km.
Przez pierwsze kilka tys. kilometrów wszystko grało ale już po 5 tys zaczeły się "jazdy" z DTC wskazującymi na układ wydechowy.

Pierwszym razem (nie pamiętam numeru DTC - ale znajomy diagnosta powiedział mi, że problem jest związany z DPF) pomogło skasowanie błędu ale tylko na kilkaset kilometrów bo po 400 km check engine wyskoczył ponownie.
Po kilkakrotnym skasowaniu błędu okazało się, że wadliwy jestv czujnik różnicowy ciśnienia spalin który wymieniono i wszystko było ok przez kolejne (około 3 tys) kilometrów.

Kolejny błąd wyskoczył na niemieckiej autostradzie przy ~ 180 km/h - nie miałem czym sprawdzić o co chodzi, ale już po kolejnych kilkuset kilometrach auto wskoczyło w trtyb awaryjny wraz z komunikatem na conversie o usterce silnika.

Ponownie sprawdzono błędy. Okazało się, że były dwa:
1. Sadza w DPF oraz...
2. P 246B Warunki pracy pojazdu nieprawidłowe dla regeneracji filtra cząstek....
Sprawdzono ponownie ciśnienie różnicowe i zapełnienie filtra - okazało się, że nie jest tak żle. Błąd skasowano i spokój na kolejne 2tys km.

Po 2 tys kolejne błędy i dopalanie statyczne filtra, a potem kolejny błąd po 800 km.

Pytanie do Was brzmi, o jakie parametry chodzi? Czy to najzwyczajniej zuż yty filtr i trzeba go 7wymienić bądź ewentualnie usunąć?

Dodam tak na martginesie, że podczas przyspieszania spod maski dobiegają odgłosy stukania (tak jak kiedyś w polonezach brzmiały zawory) tyle, że to stukanie jest raczej delikatniejsze. Może to wtryskiwacze? Może nadmierna ilość paliwa powoduje wzrost osadzania się jej w filtrze? Tylko o co chodzi z tymi parametrami??

Może ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Dziś podłączyłem Forscana i sprawdziłem w cyklu miejskim ciśnienie różnicowe oraz zapełnienie filtra:

ciśnienie od 0,2 - 7,5 kPa
natomiast zapełnieie filtra popmiędzy 29,5 a 36%

Pozdrawiam
witolino jest offline   Odpowiedź z Cytatem