Temat: [Transit 2000-2006] 2.0tddi zmiana silnika
View Single Post
Stary 23-08-2017, 18:09   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Zmiana silnika z mondeo do transita.

W tddi immo blokuje sterownik pompy, przy założeniu innej używanej pompy trzeba przekodować immo przy pomocy IDS-a. W tdci pompa nie ma sterownika, więc jeżeli weźmiesz PCM z Mondeo i z jego kluczyka przełożysz pastylkę transpondera do kluczyka Transita, to powinno to działać. Ale równolegle do tego ciągle istnieje problem przełożenia wiązek z innego Transita tdci. Do starej wiązki tddi przecież nie podłączysz PCM z tdci.
Zdecydowanie odradzam ci ten ruch, chyba ze jesteś mocno technicznie zaawansowany w tych autach i czujesz się na siłach to zrobić.
Musiałbyś dokupić mnóstwo niby drobnych rzeczy, a w praktyce bardzo drogich. Zwykłe kolanko węża gumowego intercoolera kosztuje w ASO 840 zł, a polski zamiennik 100 zł. Dwie "ośmiornice" gemowe układu chłodzenia to kilkaset złotych. Uszczelki, podkładki, simmeringi, oringi, specjalne zapinki, specjalne śruby itd., itd., uzbiera się tego za ponad 2.000 złotych w najtańszej opcji. Do tego zakup transitowych wiązek elektrycznych z modelu tdci - znowu koszty...

Zaskoczyłeś mnie także istotnym pytaniem czy silnik z automatem będzie pasował do manualnej skrzyni. No i tu mam wątpliwości - nie wiem. A wątpliwości mam uzasadnione, bo właśnie niedawno z zupełnie innym autem miałem tu dużą wtopę (VW Lupo żony). Jest to automat (klasyczny hydrokinetyczny), kupiłem identyczny silnik 1,4/16V AUA, ale od manuala i... nie pasował. Wyjście wału na konwerter skrzyni automatycznej jest inne niż dla koła zamachowego, sprzęgła i skrzyni manualnej.
Nie wiem, co to za automat jest w Mondeo, trzeba by spytać chłopaków w dziale Mondeo czy wał ma takie samo zakończenie. No i dochodzi tu chyba potrzeba zakupu dwumasy. Ty masz zwykłe koło.
Ale wszystko to tylko potwierdza moje zastrzeżenia do tego swapu - to nie jest nic innego jak szukanie dużych kłopotów... Każde dalsze zagłębianie się w zagadnienie wywołuje tylko nowe pytania i kosztowne problemy.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-08-2017 o 18:21
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem