View Single Post
Stary 24-07-2017, 17:41   #4186
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Nie wiem jeszcze czy go wezmę czy MDO. TuneForce ma boxa do BiTDI +20KM/50Nm. BiTDI w serii idą trochę bogaciej niż katalogowe 240/500. Twin-Turbo i tak trzeba dociągać do tego poziomu.

Sam jeszcze nie wiem. Wygląd ma ok. Nie gorszy od białego Vignale z Nero. Tylko, że odczucia z wnętrza też się liczą. No i ci jego asystenci! Miód! Jeżdżę 99% po autostradach. Zazwyczaj trasy 600km. Rzadko inny dystans. 62l w MDO będą stykać jak się nogę popuści. Te 4 litry ekstra w baku Arteona to być albo nie być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wracając do asystentów: jego aktywny tempomat i utrzymaniem na pasie ruchu działają świetnie. Zwłaszcza na autostradzie. Jak się tylko ruch zagęszcza to załączyć i się relaksować. A jak pusto to da się nim pociskać.

Wrzucałem już w innym dziale:

Cytat:
Emergency Assist w Arteonie.

Samochód ma uruchomiony adaptacyjny tempomat z rozpoznawaniem ograniczeń prędkości i krzywizny drogi (u nas działa tak se:/) oraz Lane Assist (aktywne utrzymanie na pasie ruchu). Może tak sam jechać dłuższą chwilę. Jak to powiedział któryś z polskich moto youtuberów system jest wpół-do-autonomiczny. Według mnie niezła rzecz. Tzn trzeba ją traktować jako asystenta a nie pełnoprawny system. Czyli trzeba mu pomagać ale kiedy nie chcemy aktywnie prowadzić można zdjąć nogę z gazu i z lekka trzymać kierownicę.
Jak na polskie warunki to system ma potężną wadę: jedzie zgodnie z ograniczeniami a nie ograniczenie +15. To rodzi totalną agresję na drodze:/

Na filmiku sprawdzenie EmergencyAssist czyli zatrzymania samochodu w możliwe bezpiecznym miejscu jeżeli kierowca przestaje "odpowiadać":

__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem