View Single Post
Stary 18-07-2017, 16:10   #1025
Vercynogetorix
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 13-08-2015
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX; Focus MK1, Forester SF
Silnik: 2.0 TDCi; 1,6 Duratec; 2.0 S-Turbo
Rocznik: 2006
Postów: 104
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Cytat:
Napisał Sakura Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kontynuuje moje 100 pytań odnoście DPF-u:

Czujnik różnicy ciśnień pokazuje różne wartości. Zrobiłem trasę 359,6 km. Częściowo autostradą tzn. tą ekspresówką Warszawa-Łódź.

Przed wyjazdem :
DSLCR 1194.1 km Odległość od ostatniej ukończonej regeneracji
Po powrocie:
DSLCR 498.1 km Odległość od ostatniej ukończonej regeneracji

Dopalił się?

Co pokazuje ten parametr. Bo na pewno nie odległość od ostatniej ukończonej regeneracji.

Dodatkowo po trasie mam:
DSLRT 48.5 km Odległość przejechana od ostatniej próby przeprowadzenia regeneracji.

Więc próba odbyła się podczas jazdy. Czy się udała?

W Forscanie mam takie dwie opcje:

Wyzeruj zarejestrowane wartości filtra cząstek stałych
Po wykonaniu tej procedury nie wolno wykonywać regeneracji statycznej. Jeśli zarejestrowane wartości filtra DPF zostaną zresetowane, może to prowadzić do groźnego przegrzania filtra DPF podczas następnej regeneracji statycznej.
Czy po tej operacji będzie jeszcze możliwe przeprowadzenie statycznej regeneracji bez ryzyka dla samochodu?

Wyzeruj zarejestrowane wartości czujnika różnicy ciśnień.

Tę funkcję serwisową należy wykonać w przypadku zamontowania nowego czujnika różnicy ciśnień

Jakieś negatywne konsekwencje jeżeli nie wymienię czujnika, a zastosuję tę opcję?
wypada na to że wypaliło; nie masz pola odległość od ostatniego wypalenia lub ilość razy kiedy wypalenie się nie powiodło?

Co do czujnika to o ile domyślam się że o ile producent ostrzega nie bez powodu; to u mnie był resetowany ze 30 razy bez problemów

Cytat:
Napisał porwasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy może mieć wpływ na czarne spaliny "zasyfiony" silnik??
teoretycznie; ale mało prawdopodobne, wcześniej byś zauważył inne objawy
Vercynogetorix jest offline   Odpowiedź z Cytatem