View Single Post
Stary 02-07-2017, 11:07   #5
krab7
ford::beginner
 
Imię: grzegorz
Zarejestrowany: 08-07-2013
Skąd: dębica
Model: ford fiesta MK8
Silnik: 1,1
Rocznik: 2019
Postów: 14
Domyślnie Wymiana pompy ABS

Witam, problem zaczął od zerwania linki hamulca ręcznego, zapaliła się kontrolka ABS, spalił się bezpiecznik (trzeci u góry od lewej strony) 30A. Po wymianie linki pojechałem do serwisu , aby sprawdzić błędy. pojawiły się takie:Załącznik 85189.
Wymieniłem czujniki w tylnich kołach. Po przejechaniu zapaliła się jeszcze kontrolka hamulca ręcznego. Postanowiłem kupić i wymienić pompę. wymieniłem pompę, trochę ją przelałem płynem i przekręciłem kluczyk żeby sprawdzić czy działa, kontrolka abs zgasła i teraz zaczeły się schody. Zabrałem się do odpowietrzania układu. Przy próbie odkręcenia odpowietrznika ten się zerwał, używałem wd40, stukałem młotkiem, drugi też się urwał, więc rozebrałem koła i wymieniłem obydwa cylinderki. póżniej rozpocząłem odpowietrzanie od najdalszego koła. kiedy przelałem z jeden litr płynu chciałem spróbować czy działa podczas jazdy. Przejechałem może z 100 metrów i problem wrócił, zapaliła się kontrolka ABS, hamulca ręcznego którego na dodatek teraz nie ma, przynajmniej bezpiecznik się nie pali. Postanowiłem jeszcze odpowietrzyć, pedał jest teraz wyższy ale kontrolki nie gasną no i ręcznego brak. Co zrobić, proszę o porady, z góry dziękuje.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , samochód to fusion 1,4 16V benzyna 2006r, pompa 4S61-2M110 AC (10.0207-0086.4)

Bump:

Ostatnio edytowane przez krab7 ; 02-07-2017 o 11:39
krab7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem