View Single Post
Stary 09-06-2017, 19:15   #105
petee
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

U mnie problem zaczął się objawiać komunikatem o niezamkniętej klapie bagażnika. Po wciśnięciu OK pojawiał się komunikat o problemie ze światłem stop (rzeczywiście - żarówka była spalona, ale po wymianie komunikat dalej bywał, a żarówka świeciła). Do tego dochodziły problemy z otwieraniem bagażnika (zablokowana klapa, a próbowałem otwierać z przycisku na pilocie i na klapie).
Przez dwa dni komunikaty pojawiały się i znikały. Generalnie upierdliwe małe disco.

Stawiałem na zamek. Zastosowałem WD-40 + smar teflonowy. Jakby pomogło na chwilę.

Ale następnego dnia komunikaty były już na stałe. No i zauważyłem problem z tylną wycieraczką. Czyli jednak przewody/elektryka.

Dobrałem się do tego dziś. Kilka przewodów miało popękane osłonki i jeden był złamany. Na razie skręciłem go palcami, ale będzie trzeba to polutować.

Generalnie jestem mocno wkurzony. W moim Focusie MK1 przerabiałem ten temat 3 razy. Miałem nadzieję, że pożegnałem się z nim przy przesiadce do S-Maksa. A tu taki zonk. Czy ja do jasnej cholery nadużywam klapy bagażnika??? Wożę dzieciaki do szkoły, więc jest trochę klapnięć w ciągu dnia. Ale drodzy projektanci z Forda - bez przesady! Czas to w końcu ogarnąć :-)

Przerabiał ktoś może temat wymiany całej wiązki? Chcę sobie kupić najwięcej czasu, jak tylko się da.

--
petee
petee jest offline   Odpowiedź z Cytatem