Temat: [Transit 2006-2014] Dziwne stuki w silniku
View Single Post
Stary 12-05-2017, 16:49   #1
Elviru
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Dubiecko
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Dziwne stuki w silniku

Witam wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Borykam się już chwilę z nietypowym problemem w moim transie z 2008r z silnikiem 2.4TDCI 115KM a mianowicie z silnika słychać dziwne stuki roznoszące się po całym silniku od razu po odpaleniu i nie ważne czy zimny czy ciepły i wraz ze wzrostem obrotów częstotliwość stuków rośnie razem z nimi od razu powiem co było wymieniane sprawdzane itp a więc tak niedawno wymieniona została turbina oraz sprzęgło lecz bez dwumasy bo była w porządku, zregenerowane wtryski i pompa, wymieniłem panewki profilaktycznie chociaż stare były dobre sprawdzone czy nie ma luzów na sworzniach korbowych mocujących tłoka i zero luzu i od razu zacząłem sprawdzać zawory i okazało się że były wyrobione gniazda popychaczy na 3 cylindrach po jednym wydechowym a więc kupiłem nową oryginalną klawiaturę i dalej to samo
Sprawdziłem ciśnienie sprężenia i tak samo w normie więc zawory proste i trzymają
Sprawdzone zostało ciśnienie na listwie i było ponad 380
A wtryski pylą jak nowe
Komputer nie pokazuje żadnego błędu i wszystkie parametry w porządku
Już nie mam do niego siły i tu proszę was o pomoc byście nakierowali mnie co może mu siedzi pod kopułą😁
Za wszelkie sugestie wielkie dzięki😁
Elviru jest offline   Odpowiedź z Cytatem