Temat: [Mondeo 2007-2014] Odpryski lakieru na drzwiach
View Single Post
Stary 07-05-2017, 20:35   #8
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: Odpryski lakieru na drzwiach

Cytat:
Napisał dizel1982 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy przypadkiem nie zdarzyło Ci się przejechać kilka razy obok piaskarki?
Ha! I ja tak myślę w kwestii tego jak wyglądają, no i niestety to jest problem.

Ale rozczaruję Cię. Ze względu na narodziny córki całą zimę spędziłem w Warszawie robiąc nikłe przebiegi w zimowych warunkach. Moje zimówki które kupiłem nowe w listopadzie mógłbym teraz odsprzedać jako nie używane. A już na pewno nie przejechałem obok piaskarki... Poza tym ostatnio autem śmigał trochę mój brat (ja jako pasażer) i akurat sporo walił po brudnych drogach i wydaje mi się że już tego przybyło w stosunku do zdjęć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Także na bank nie jest to piaskarka w zimie.

Apropos kwestii wyczucia tych uszkodzeń palcami to tylko dwa takie większe odpryski są odczuwalne. Reszty nie czuć na palcach - jest zbyt mała.

Powiedzcie mi proszę w pierwszej kolejności, czy też tak macie, że jak przejeżdżacie przez jakąkolwiek zabrudzoną nawierzchnię (piasek po burzy, traktor wyjechał z pola i zostawił trochę brudu) to od razu słyszycie bicie brudu o drzwi? Bo u mnie to słychać masakrycznie i od tego są te uszkodzenia. Muszę wyeliminować to bicie brudu o drzwi tylko jak mam to zrobić w sytuacji w której mam już chlapacze to ja nie mam zielonego pojęcia.

Cytat:
Napisał dizel1982 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież to nie może być wina kół bo nie jeździsz chyba na wstecznym a jadąc normalnie do przodu, piasek spod kół wyrzucany jest do tyłu.
Tu się nie zgodzę, bo właśnie moim zdaniem tak jest, że brud spod przednich kół jest jakoś razem ze strumieniem powietrza zawijany w górę wzdłuż auta i ląduje na tylnych drzwiach, a w szczególności te przegięcia są problematyczne bo po nich się nie "ześlizgnie" tylko w nie uderza i wybija drziury. Tylko dlaczego Wy tak nie macie to jest zagadka.

Cytat:
Napisał dizel1982 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jeżeli to jednak wina piasku i kamieni spod kół to może warto sprawdzić geometrię bo chyba prawidłowo ustawione koła, przy seryjnych felgach i oponach nie mają prawa piaskować karoserii.
Ponownie w pełni się zgadzam, że nie mają prawa piaskować karoserii, ale... Mimo tylko 7k km przebiegu nie mam żadnych problemów z oponami, nic nie ząbkuje nic nie jest wycinane, auto prowadzi się bardzo dobrze na drodze (w stosunku do mojego poprzedniego auta, tj. MK2 to jest gokart).

Bump:
Cytat:
Napisał Jakub Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W poprzednim MKIV sedan, też czarny, na seryjnych 215/55/16 też miałem tak zdziubane drzwi. Z obydwu stron. Poszła na to folia i proces degradacji został zatrzymany. Folię dałem czarną, metaliczną, prawie jak lakier (kolega działający w reklamie mi załatwił).
Czy też słyszałeś bicie brudu o drzwi podczas jazdy?
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD

Ostatnio edytowane przez peterpz ; 07-05-2017 o 20:41
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem