Temat: [Transit 2000-2006] 2.0tddi zmiana silnika
View Single Post
Stary 06-05-2017, 15:26   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Transit 2.0tddi zmiana silnika

Hydraulicznie sterowane sprzęgła to najczęściej samonastawne sprzęgła (SAC) i wymagają wstępnego napięcia sprężyny docisku. W Transicie też.
Śrub nie trzeba wymieniać, ja nawet ostatnio dałem śruby mocujące koło zamachowe stare, osiem śrub po 8,50 zł to też oszczędność... To są wysokiej klasy wytrzymałościowej śruby, na pewno się nie urwą, tylko trzeba je posmarować mazidłem przeciwko odkręceniu...
Cytat:
Napisał Adamizero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do wymiany goly slupek.
Złożenie tego silnika (Puma) to naprawdę wyższa szkoła jazdy, ja się nie spotkałem nigdy, aby tzw "ogólnowojskowy" mechanik, nawet niezły, dał sobie radę z tym zadaniem i że taki silnik potem dłużej pracował. Musi być człowiek, który już robił te silniki i to nie raz i nie dwa. Jeżeli chcesz tym autem pojeździć, kup całą używkę z głowicą, ewentualnie przełóż tylko układ wtryskowy, jeżeli był niezły w tym starym silniku. Na gołym słupku zaoszczędzisz kilkaset złotych, a stracisz tysiące... Dobrze radzę.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 06-05-2017 o 15:43
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem