View Single Post
Stary 02-05-2017, 13:05   #9
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,383
Domyślnie Odp: Osiagi 1.5 182km vs rodzina VW TDI

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NP. BMW 520D 184 KM powyżej 160 km/h jest deklasowany,
Piątka jest ciężka i te 184KM to też trzeba wziąć pod uwagę, że musi być wysoki moment żeby to jakkolwiek się zbierało do tych 100km/h. Stąd trudniej Focusem pokonać 320D niż 520D. Sam mam służbowe 520D i może i na autostradzie jest jak delikatnie uciec, ale nawet na delikatnych łukach 320D o wiele szybciej mi ucieka (sprzed Focusa), gdzie 520D jest po prostu za ciężkie żeby cokolwiek ugrać.

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Diesel ma moc maksymalną przy 4000 obr/min, biegi musi zmieniać szybciej
Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc nie demonizujmy diesli - mogą zaskoczyć, ale trzeba umieć odpowiedzieć nokautem
W tym rzecz. Kwestia czy nie próbujemy pokonać diesla biorąc pod uwagę jego wyższy moment, gdzie w benzynie trzeba umieć "przełożyć" to na biegi. Np. przegrać na drugim biegu żeby nadrobić trzecim. Z drugiej strony - pamiętajmy że 1.6/1.5 EB to nie ST Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W trasie taki wariant przy predkościach 140-150km spala ok 7L a foka ponad 10L.
Może i spala mniej, ale jakim kosztem serwisowania. DPF'y, wtryski i tak dalej...

Mi spalanie nie przeszkadza, bo wiem że u mnie wystarczy olej, filtry i paliwo o płyn chłodniczy plus pamiętanie o rozrządzie od czasu do czasu. A z dieslem to ja wiem jakbym się wpieniał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem