Temat: [Focus 2014-2018] Dołożenie kamery cofania
View Single Post
Stary 21-04-2017, 20:56   #150
elucidate
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-10-2015
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 222
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Tutaj:
Cytat:
Witam.

Odnośnie jakiegoś FAQ to ciężko mi będzie póki co znaleźć czas aby coś takiego zrobić, ale postaram się w miarę możliwości odpowiadać na pytania.
Ogólnie w temacie na FCP (LINK) jak ktoś będzie śledził moje posty, to krok po kroku jest co robiłem, łącznie ze zdjęciami.

Reasumując, do założenia kamery cofania w MK3,5 z SYNC 2 (LCD 8 cali) potrzebujemy:

- kamery cofania: F1ET-19G490-CC (musi być taka lub wg. ASO pasuje też: F1ET-19G490-BC, ale głowy nie dam)

- plastik do mocowania kamerki (mi się udało kupić razem z tym plastikiem), ale w ASO on kosztuje kilkanaście zł.

- wymiana blendy (tej listwy bagażnika z logo Ford) na taką z otworem na kamerę. Ja zdecydowałem się na wycięcie tego otworu w mojej blendzie i też polecam takie rozwiązanie, choć może delikatnie kamera być przesunięta o kilka mm/cm niż oryginał.

- wymiana wiązki klapy bagażnika, wiązki podłogowej i od radia. Ja nie kupowałem tych wiązek, więc nie znam ich symboli, ale w ASO na pewno powiedzą.
Ja zdecydowałem się, i tez takie rozwiązanie polecam, na poprowadzenie osobnego przewodu ekranowanego: 5żył + ekran. Do tego celu wykorzystałem przewód (linkę) FTP 5 cat (skrętka komputerowa, ekranowana). Poprowadziłem ją od kamery do praktycznie samego wyświetlacza, zahaczając o skrzynkę bezpieczników (BCM).

- we wtyczce od wyświetlacza trzeba dołożyć dwa brakujące piny (14 i 15), które są odpowiedzialne za obraz. Te piny zdobyłem kupując na alledrogo całą wiązkę konsoli typowo na dawcę pinów.

- z kolei w skrzynce bezpieczników (BCM) trzeba dołożyć jeden pin, który odpowiedzialny jest sterowanie wyświetlanymi liniami.

- zasilanie kamery podpiąłem z modułu Parktronika, który jest z tyłu na prawym nadkolem (dostęp od prawego schowka w bagażniku). Napięcie pojawia się tam w momencie włączenia zapłonu. To napiecie można też podpiąć ze skrzynki bezpieczników

- trzeba aktywować kamerę za pomocą oprogramowania kompozytowego w module wyświetlacza SYNC 2 i w BCM. Tego nie robiłem osobiście, bo nie mam takiego sprzętu. Koledzy z tematu na FCP na pewno pomogą w tym temacie.

To by było pokrótce wszystko
Czy ta kamera: http://i.imgur.com/AnS7uLa.jpg bedzie pasowała i dzialala z foka FL? Sprzedawca zapewnia ze tak....

Ostatnio edytowane przez elucidate ; 21-04-2017 o 21:05
elucidate jest offline   Odpowiedź z Cytatem