Temat: [Mondeo 2000-2007] nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.
View Single Post
Stary 30-03-2017, 12:07   #177
Areeek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-03-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2,5
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie klimatyzacja nie działa , po włączeniu ciągle ciepło w kabinie.

To mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość.
Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Mondeo MK III z silnikiem 2,0 145 koni w benzynie z roku 2000. Samochód kupiłem od znajomego. Tutaj zdjęcie deski rozdzielczej. Przechwytywanie.JPG
Ostatnio przy troszkę cieplejszej temperaturze jadąc w korku chciałem ochłodzić powietrze w kabinie. Włączyłem więc nawiewy przyciskiem AUTO a następnie ręcznie ustawiłem temperaturę na 21 stopni, nadmuch skierowałem przez przednie nawiewy i siłę tego nadmuchu. Ku mojemu zdziwieniu z nadmuchu wiało naprawdę ciepłe powietrze. Tak jak by samochód miał włączone grzanie. Zmniejszyłem temperaturę na LO. To jednak nic nie dało. Następnie nacisnąłem przycisk AC(kontrolka się zapaliła) również nic to nie dało. Ciągle powietrze, które się wydobywało z nawiewu było za ciepłe. Naciśnięcie przycisku AUTO również nic nie dało. Dodam, że na polu mogło być około 20 stopni + do tego słonecznie, czyli we wnętrzu bardziej ciepło. Przejechałem około 10 km i nic się nie zmieniało. W końcu musiałem otworzyć szybę, aby było trochę zimniej. Co może być przyczyną tego stanu rzeczy? Być może ja nie umiem włączyć klimy?
Dodam, że kilka dni wcześniej w deszczowy dzień przyszedłem do samochodu wieczorem i były zaparowane szyby. Nacisnąłem więc górny przycisk nadmuchu na szybę(znów zapaliła się kontrolka AC) i odparowały one DOPIERO po około 10-15 minutach jazdy. Coś jest chyba nie tak. To powinny być sekundy. Proszę o pomoc.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 30-03-2017 o 18:47 Powód: Źle napisany temat. - Problemy to każdy ma
Areeek jest offline   Odpowiedź z Cytatem