View Single Post
Stary 29-03-2017, 09:23   #4
cyzxer5
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 24-02-2017
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 34
Domyślnie Odp: "Specjalne" czujniki "parkowania"

Musze cos zrobic bo jezeli nie bedzie wiedziec ze moze podjechac blizej to te drzwi przeleci jeszcze nie raz.
Problem w tym ze wedlug niej lepiej przerysowac drzwi niz zderzak... ot kobieca logika.

Pomysl z wlacznikiem w kabinie sprawdzilby sie bardzo dobrze gdybym tylko ja tego uzywal jednak ona kiedys wjedzie w sciane bo zapomni wlaczyc czujnikow a przeciez "nic mi nie pikalo" tak wiec wolalbym bardziej automatyczne rozwiazanie.

Znalazlem na popularnym portalu aukcyjnym czujniki marki Valeo na przod i tyl ktore po wlaczeniu silnika dzialaja przez 30 sekund oraz po wrzuceniu biegu wstecznego.

Problemem z tymi konkretnymi czujnikami jest przedewszystkim to ze trzeba wiercic w zderzakach, czujniki sa w kolorze czarnym a samochod jest bialy (brak informacji czy czujniki mozna lakierowac), czujniki nie sa bezprzewodowe tak wiec czekac mnie bedzie rozkrecanie polowy samochodu zeby ukryc wiazki z kablami.

Najbardziej pasuja mi czujniki ktore znalazlem wczoraj, schowane w ramce na rejestracje, bezprzewodowe jednak mimo kontaktu ze sklepem, nie odpowiedzieli mi jeszcze na podstawowe pytanie czy istnieje mozliwosc wymuszenia dzialania czujnikow przy jezdzie w przod, a nie tylko przy wrzuconym biegu wstecznym bo tylko taka informacja znajduje sie na aukcji.
cyzxer5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem