View Single Post
Stary 29-03-2017, 01:16   #1
cyzxer5
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 24-02-2017
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 34
Domyślnie "Specjalne" czujniki "parkowania"

Czesc wszystkim, z racji tego ze moim Focusem jedze nie tylko ja, ale i osoba plci zenskiej ktora dzisiaj przeleciala do golej blachy cale drzwi po scianie wyjezdzjac z garazu (Bo nie widziala ile jeszcze ma miejsca z przodu i za wczesnie skrecila kola) to mam pytanie.

Czy istnieja moze jakies nie tyle czujniki parkowania co czujniki odleglosci od przeszkod w samochodzie ktore dzialaja od momentu odpalenia silnika?

Chodzi o to, zeby osoba plci zenskiej o zlotym odcieniu wlosow, wiedziala ze zblizajac sie do sciany, do ktorej musi sie znacznie zblizyc by nastepnie maksymalnie skrecic kola w prawo i skierowac sie do wyjazdu z garazu podziemnego ma z przodu jeszcze metr miejsca do podjechania bo jezeli nie podjedzie chociaz polowy tej odleglosci to znow przeleci drzwiami po scianie?

Najlepszy sposob dzialania jaki wymyslilem to taki, ze system odpala sie wraz z odpaleniem silnika i dziala przez caly czas, gdy wrzucony jest pierwszy bieg a od dwojki w zwyz sie wylacza (lub wylacza sie po jakims czasie od odpalenia silnika) i odpala ponownie po ewentualnym wrzuceniu wstecznego.
Chodzi o to by po wrzuceniu na luz lub biegu numer 2,3,4,5,6 nie byl on aktywny poniewaz nie wyobrazam sobie dojechania do swiatel i w momencie gdy na przeciw mnie stoi samochod to czujniki racza mnie melodia ktora po max tygodniu spowoduje to, ze wylutuje z centralki glosnik ktory doprowadzi mnie do szalu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W skrocie ma to dzialac tak:
1. Odpalam silnik, czujniki sie wlaczaja
2. Dojezdzam powoli do sciany i czujniki sygnalizuja mi dzwiekowo lub wizualnie a najlepiej na oba sposoby jak blisko moge jeszcze podjechac
3. Podjezdzam do ciany na przeciwko mnie powiedzmy na odleglosc 30cm
4. Skrecam kola maksymalnie w prawo i bezpiecznie wyjezdzam z garazu podziemnego w gore.
5. Czujniki wylaczaja sie
6. Dodatkowym atutem bedzie jezeli ponownie wlacza sie po ponowym wrzuceniu biegu 1 lub wstecznego jednak nie jest to wymagane.

Znalazlem bardzo fajne czuniki bezprzewodowe schowane w ramce na tablice rejestracyjna jednak wlaczaja sie one w momencie wrzucenia wstecznego biegu tak wiec srednio sie to nadaje.

Jezeli macie cos godnego polecenia to stawiam zgrzewke piwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez cyzxer5 ; 29-03-2017 o 01:39
cyzxer5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem