View Single Post
Stary 06-03-2017, 18:11   #12
qweasd_24@o2.pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-01-2014
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Instalacja rejestratora jazdy gdzie najlepiej ?

Witam,

Ostatnio coraz więcej w trasie, autkiem Ford Focus mk3 2012 1,6tdci combi titanium.

Chciałbym jakoś ładnie i estetycznie zainstalować rejestrator jazdy (kamerkę) za lusterkiem po stronie pasażera (gdzieś w tych okolicach). Nie chce zwisających kabli, czy też cały czas korzystać z wbudowanego akumulatora kamery.
Czy jest możliwość podłączenia bezpośredniego jakiegoś zasilania z panelu lusterka ? Z tego co się orientuję tam jest czujnik deszczu itp. (nie sprawdzałem napięcia, wolałem najpierw się upewnić czy w ogóle jest sens. Czy może macie jakieś inne rozwiązanie.

Autko mam jakieś pół roku i w czasie paskudnej pogody, typu deszcz w trasie, boczne szyby kierowcy zachodzą brudem (al'a mgła) i wodą, jak i same lusterka. Czy to normalne ? Uniemożliwia mi to praktycznie normalną bezpieczną jazdę, czy naprawdę aerodynamika tego samochodu jest tak wykonana ? Zauważyłem, że woda zbiera się na zgięciu lusterka po czym chlapie na szybę lub samo lusterko. Może kiedyś wstawię zdjęcia.... Jakieś pomysły lub rady jak temu zaradzić ? (możliwe, że to roztopiona sól, ponieważ niedaleko tylnego zderzaka zbierał się ten sam biały nalot i tylko w tym miejscu https://zapodaj.net/images/f6967b61e1210.png - nie moje zdjęcie - zaznaczone jedynie miejsce występowania)

I ostatnie moje pytanie, korzystam z Yanosika w telefonie, ale radia/usb słucham z samochodu, jedynie łącze telefon z BT samochodowym by wykonywać połączenia. Czy jest możliwość przerywania transmisji radia by usłyszeć komunikat z telefonu (Yanosiak'a)? Coś w stylu gdy odtwarzana jest muzyka z poziomu USB i ustawiłem, by przerywało gdy jest jakiś ważny komunikat lub wiadomości w radiu.


Dziękuję z góry za odpowiedzi i przepraszam za zabranie Wam cennego czasu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
qweasd_24@o2.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem