Temat: [Fiesta 2012-2017] Zmiana Felg z rozmiaru 15 na 16
View Single Post
Stary 05-03-2017, 21:43   #1
Rastaman123
ford::beginner
 
Imię: JACEK
Zarejestrowany: 13-08-2016
Skąd: bp
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.0 EcoBoost
Rocznik: 2014
Postów: 21
Domyślnie Zmiana Felg z rozmiaru 15 na 16

Witam Serdecznie

Chciałbym uzyskać kilka porad osób które są bardziej "ogranięte" w tej kwesti niżeli ja sam, a powiem że "wujek google" nie jest mi obcy i jak dzisiaj przez 2 godziny szukałem interesującej mnie informacji na temat felg do forda fiesta to aż "zdurniałem" co strona to inne dane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Także będę wdzięczny za poradę tych którzy albo już mieli z tym doczynienia albo już temat przerabiali


To może na wstępie napisze klika słów o samochodzie, posiadam Forda Fiestę Mk7 z 2014 r. z silnikiem 1.0 Ecoboost, przy zakupie samochód był on na Oryginalnych felgach 15 cali (zdjęcie poniżej), Opony 195/50 R15 - zalecane przez producenta, do samochodu zostały zakupione zimowe opony w tym samym rozmiarze, i aktualnie na nich samochód jeździ...

Jednakże powoli zima nas opuszcza, a co tam idzie pora na kolejną zmianę Opon z zimy na Lato, i tutaj po większych dylematach postanowiłem zakupić komplet 4 felg na Lato (tak aby zimówki i letnie mieć na oddzielnych felgach - raz że samemu można zmienić a dwa że nie płacimi za każdym razem za zmianę opon)

I teraz zaczynają się schody, tak jak pisałem wcześniej co strona to inne info,.... i tak znalazłem ładne felgi, koloru czarnego idealnie pasujące do fiesty z kolorem nadwozia "candy Blue", jednakże są one o rozmiar większe czyli R16....Wedle opisu sprzedającego:

ROZMIAR: 16"
SZEROKOŚĆ: 7
ILOŚĆ SZTUK: 4
ROZSTAW ŚRUB: 4x108
PIASTA: 63,4
ET: 42


Akurat Otwór centrujący (piasta) fabrycznie powinna być 63,3, jednakże 63,4 nie ma tutaj większe znaczenia, rozstaw śrub również się zgadza, i teraz moje pytanie czy szerokość felgi nie jest za duża i czy samo ET jest odpowiednie ??

Wedle Producenta można zamonotwać nawet R17, jednakże różnica tkwi w doborze Opon

Proszę o rzetelne informacji odnośnie wyboru felg R16 do tego modelu

Pozdrawiam
JAcek
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg fordfelgi.jpg (95.5 KB, 61 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg alus2.jpg (37.8 KB, 55 wyświetleń)
Rastaman123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem