Temat: [Mondeo 2007-2014] Jaka pompa wspomagania?
View Single Post
Stary 01-03-2017, 09:10   #9
Thomsit
ford::average
 
Avatar Thomsit
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo Sport Estate
Silnik: 2,0 TDCI 141KM 353Nm
Rocznik: 10/2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: Jaka pompa wspomagania

Cytat:
Napisał Kuba_Łódź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Ponieważ od jakiegoś czasu walczę z buczeniem pompy wspomagania, wymieniłem zbiorniczek i płyn, płukałem układ co na trochę pomogło, ale pompa znów zaczyna się odzywać.

W związku z tym zacząłem rozglądać się za pompą.

I tu pojawił się problem ponieważ po sprawdzeniu przez kolegów z forum numeru części (za co serdecznie dziękuje) wyszukując po numerze części znajduje pompy, ale z informacją, że pasują tylko do volvo. Natomiast po numerze części wygląda, że powinno pasować. Ciśnienie według moich informacji też się zgadza.

mowa tu o numerze części 6G91-3A696-NB - 1506272

Poniżej link do przykładowej pompy.

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/...cr_dItems.html

Przyznam, że się trochę zakręciłem i jeśli ktoś mógłby jednoznacznie określić czy pompa będzie pasować czy nie to byłbym wdzięczny.
Z góry dziękuje
Witam Cie kolego,

widze ze nikt sie nie zainteresowal Twoim probleme wiec ja sie dorzuceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a ze w tym temacie twkie od wrzensia zeszlego roku i krew mnie zalewa w zwiazku z slynna pompa wspomagania w mondkach.


czy w Twoim mondku buczy pompa bo buczy czy w dalszym ciagu posiadasz miliony szampanskich babelkow ktore zobaczysz jak dobrze przyswiecisz w zbiorniczek latarka ledowa.

Przerpbilem to samo auto kupilem w zeszlym roku ale wplasciciel poprzendi nie wymienil nigdy plynu bo zlewalem czarny wrecz.

wymienilem rowniez zbiorniczek na nowy i tu maly tip. czy masz na krocu ktorym wychodzi plyn do pompy ten dodtakowy filterke pomaranczowy podluzny? jak tak to go wyciagnij i sprawdz po tygodniu jaki beda objawy czy dalej bedzie Ci buczec. ja mialem filterek nowy plyn przyszla zima a mieszkam w Finlandii zrobily siepierwsze mrozy i juz byl problem zbyt maly przeplyw i przy uruchomieniu pompa wyla niemilosiernie, mimi iz zakupilem fabrycznie regenerowana w Fordzie ze Szwecji pompe wspomagania.

Lecz w moim przypadku ja mam ewidentnie zpierniczona regeneracje tej pompy bo wspomganie jest ale jeczy nie buczy a jeczy mi non stop

Jeszcze sie zastanawiam nad jedna rzecza, ktorys z kolegow z forum to zastosowal i w jego przypadku pomoglo i jecznie jak reka odjol zniknelo

wlal do ukladu wspomagania ten specyfik power steering treatment forte i mu pomoglo i nie slyszalem by znow buczenie wrocilo.

Jezeli juz chcesz kupowac pompe, to ja bym sie bedac w Polsce zastanowil czy swojej nie zawiesc do typkkow ktorzy regeneruja ompe ale znalesc warsztat ktory to robi dobrze.

Bo Sam widzisz na moim przykladzie ja kupilem za 256 euro regenerowana z forda i mam na nia 2 lata gwarancji a jeczy niemilosiernie, z mam znajmoego z pracy ktory ma identyczny samochod jak moj lecz w GHII i u niego Cisza.

Sam ja bede reklamowal lecz musi zejsc snieg u mnie i wtedy wlorze stara.

W moim przypadku na tsarym plynie stary zbieorniczek byl tak zatkany ze w zbiorniczku mialem bulgotanie jak bys wode gotowal wiec sie moze okazac ze pompa wspomagania stara jest dobra ale wyla bo bylo powietrze.

proponuje poszukac specow od regeneracji pomp, i zregenerowac swoja ktora masz.

Mam nadzieje ze rozwieazesz problem bo mnie tak irytuje jeczneie wspomagania ze jedynm sensownym rozwiazaniem a raczej maskowaniem jest puszczniae muzyki glosniej

Pozdrawiam i powodzenia
Thomsit jest offline   Odpowiedź z Cytatem