View Single Post
Stary 26-02-2017, 20:06   #15
mikawajos
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-09-2006
Skąd: Wro
Model: Smax
Silnik: 2.0 DW10
Rocznik: 10
Postów: 78
Domyślnie Odp: Nierówne przyśpieszanie, brak mocy

czesc,
pozwole sie podpiac pod temat bo mam takie same problemy.
a nawet wiecej :-)
od poczatku zatem:
1. problemy z odpalaniem - szczegolnie mocno 'zauwazalne' zimą, latem praktycznie przechodzi,
2. podczas przyspieszania z pedalem w podlodze 'falowanie' przyspieszenia, czyli tak jak kolega mial wczesniej
3. dziwne wykresy forscana nt egr'a.

ale po kolei poniewaz planowalem na wiosne troche pojezdzic z forscanem/elm i sprawdzic o co kaman.
1. odpalanie - podejrzewam zapowietrzanie sie ukladu poniewaz rano widac troche babli.
ASO 'walczylo' uprzedniej zimy z tym, i podobno wymieniali przewody paliwowe, obudowe filtra, akumulator, swiece. dawało rady na chwile ale suma summarum problem nadal wystepuje tak samo. Bąble nadal wystepują. ogolnie jakos nie jestem przekonany co naprawde zostało zrobione przez nich, wiem za to, niestety po czasie, co zostalo przez nich uszkodzone.
2. przyspieszanie - podejrzewam, ze wiaze sie to z p-ktem nr 3 - zreszta sami zobaczcie.
WYkresy badajace EGR'a z ForScana ciagle mi pokazuja cos dziwnego:
EGR_TV - 10.98 %, bez zmian, tylko wylaczenie silnika pokazuje skok nagle na wartosc 93.73%
EGRTP_V - ciagle wartosc 5V;
EGRVP_V - niewielkie roznice w zaleznosci od predkosci obrotowej silnika, ogolnie ciagle pomiedzy wartosciami 1.17 - 3.14

pomoze ktos mi to zinterpretowac?

moje podejrzenia ida w kierunku sterowania egr'em, zanieczyszczonego egr'a, badz jakiejs nieszczelnosci.

z gory dzieki za pomoc,
w zalaczeniu wynik .fsl
M>
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 26-Feb-17.jpg (98.1 KB, 59 wyświetleń)
Załączone Pliki
Typ Pliku: zip 24_02_v2.zip (33.7 KB, 4 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez mikawajos ; 26-02-2017 o 20:13
mikawajos jest offline   Odpowiedź z Cytatem