View Single Post
Stary 25-02-2017, 21:15   #31
MacioMK4
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 27-06-2015
Skąd: Kamienna Góra
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Powershift skokowe dodawanie obrotów podczas przyspieszania

Witam Kolegów.
Mój Mondek też zaczął wariować.. Zaczęło się od zgubienia wstecznego dosłownie 3 razy na silniku po zimowej nocy. Ruszenie dźwignią lewarka szybko przywołało skrzynię do porządku. Po 3 tygodniach podczas jazdy pod górkę tryb S przestał zmieniać biegi obroty poszły wysoko. Ruszenie dźwignią lewara także przywołało szybko skrzynię do pracy. Stał się tak tylko raz.
Tydzień temu usłyszałem pierwszy raz zgrzytnięcie w okolicach 2 biegu. Z km na km odgłos pojawia się coraz częściej a także na 4 biegu. Podejrzewam, że na 6 biegu też. Zjawisko to pojawia się w różnych momentach obrotów zakresu 2 biegu, nie bezpośrednio przy przełożeniu lecz w połowie lub na szczycie obrotów lub po zdjęciu nogi z gazu przez przełożeniem na 3 bieg. Podczas redukcji z 3 biegu na 2 bieg jest cisza.
Dodam, że skrzynia pracuje ładnie i miarowo. Wymieniłem olej filter lecz to nie pomogło. Szukam kogoś kto potrafi zrobić konkretną adaptację, jestem umówiony na poniedziałek z gościem który twierdzi że potrafi to zrobić..
Mam coraz mniejsze nadzieje...
MacioMK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem