Temat: [Focus 2004-2008] Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.
View Single Post
Stary 15-02-2017, 20:00   #29
Voldor
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: Żarów
Model: FOCUS MK3 150KM
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 31
Talking Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Witam,

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Odnośnie błędu P0420, dwa dni temu byłem na diagnostyce w serwisie Forda. Powiem szczerze, że opłacało się zapłacić 200 zł za samą diagnostykę, ponieważ wiem czemu "wydajność katalizatora jest poniżej sprawności". Błąd ten wynikł z powodu wypadania zapłonu na 2 cylindrze. Jak się okazało miałem wilgoć w komorze świec (cieknące spryskiwacze). Serwis polecił wymianę świec i przewodów i wysuszenie komory świec aby szlag nie trafił nie tylko katalizatora ale również cewki zapłonowej.
Więc jeśli ktoś ma powracający problem z P0420 polecam sprawdzić komorę świec czy nie ma tam wilgoci, aby nie potrzebnie się ładować się w koszty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obecnie mam nowe świece i kable i za kilkaset (lub kilka tysięcy) kilometrów napisze czy problem katalizatora powrócił.

Pozdro 600 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Voldor jest offline   Odpowiedź z Cytatem