Temat: [Focus 2004-2008] Nierówna praca zimnego silnika - FILM
View Single Post
Stary 12-02-2017, 16:44   #39
rboost
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 25-07-2016
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie FF mkII 1.8 TDCI problem z falowaniem/nierówną pracą

Witam.
Może ktoś pomoże, mam problem z tym że auto strasznie nierówno pracuje.
Trząsie budą strasznie, troszke to sie zmniejszylo po wymianie wszystkich poduszek jakie chyba są ale gdy odpalam rano auto to falują obroty i trzesie ,po chwili to ustaje. Tak samo jest gdy auto sie nagrzeje i stane na skrzyzowaniu np. W czasie jak jest zimny chodzi ok troszke nim telepie i słychać że nierówno pracuje, ale to nic w porównaniu do tego jak chodzi nagrzany. Robiłem juz chyba wszystko, sprawdzone wtryski ,zrobiona cała głowica, alternator, oba rozrzady, sprzeglo,dwumasa, zaslepiony egr i mechanicznie i z poziomu komputera. Koszty juz dawno przekroczyly 10 000 i brak mi koncepcji. Zaden mechanik nic nie wie, komputer nie pokazuje zadnych bledow. Zauwazylem ze jak jest nagrzany i telepie ,i dodam mu odrobinke gazu ale doslownie odrobinke i trzymam to auto chodzi idealnie. Niewiem juz sam Ratujcie bo koncza mi sie pieniadze na naprawy u tych pseudo mechanikow.
Nagrałem film jak to mniejwiecej wyglada.
https://www.youtube.com/watch?v=ObBHGekyVSU

Widze ze moj post został przeniesiony, hmmm mam tylko jedne zagwozdki że
1. U mnie dzieje sie to tez na zagrzanym silniku ( wrecz tylko na mocno zagrzanym ) np jak przejade 500 km i stane gdzies np na skrzyzowaniu.
2. Działo sie to rowniez przy temperaturach dodatnich jak w listopadzie bylo jeszcze +10 i lepiej

Wydaje mi sie ze swiece w takim wypadku odpadają, czujnik temperatury raczej tez. Zastanawiałem sie na przeplywomierzem ale wtedy chyba auto by sie gorzej zbieralo czy cus a nic takiego niema. Kiedys faktycznie mialem problem z powietrzem w ukladzie paliwowym (auto mi nie chcialo odpalic w ogole) ale mechanik mi sie zarzekał ze byla nieszczelnosc i zostało naprawione.
Może powinienem isc tym tropem ?

Zapomniałem jeszcze dodac ze autko po zslepieniu egr wydaje mi sie, zaczeło niesamowicie syczec przy zmianie biegów tzn syk z turbiny. Kiedys tak nie było teraz pozamykane okna jade spokojnie zmieniam bieg a syczy jak w autach z szybkich i wscieklych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. moze to ma jakis wplyw ?

Ostatnio edytowane przez rboost ; 14-02-2017 o 15:59
rboost jest offline   Odpowiedź z Cytatem