Temat: [Ogólne] Lpg w 1.5 Ecoboost
View Single Post
Stary 11-02-2017, 23:57   #108
sims
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2017
Model: mondeo
Silnik: 1.5 eco
Rocznik: 2017
Postów: 15
Domyślnie Odp: Lpg w 1.5 Ecoboost

Cytat:
Napisał marcin.pietras Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto nie pokazuje ani średniego ani chwilowego spalania gazu!. Pokazuje tak jakby jechało na benzynie i zasięg taki jakby był na benzynie. Realne spalanie gazu + 2 litry do tego co pokazuje komputer pokładowy. Instalacja kozsztuje ponad 9000,- zł. Jest totalnie bezobsługowa. Samochód nie spala benzyny. Zatankowałem z 50 złotych w grudniu. Przejechane 5,5 tys kilometrów zasięg spadł o 20 km. Ale to związane jest z aktualnym średnim spalaniem. Jedyne do czego mozna miec zastrzeżenia to predkość maksymalna i zbieranie sie od 160 km/h w góre. Autem na beznynie jechałem w Niemczech 198 km/h na gazie najszyciej 186 km/h to są wartości licznikowe.

Wlew gazu znajduje się pod klapką od wlewu paliwa jest malutki masz wkręcaną przejściówkę. Przełącznik gaz/benzyna estetycznie wkomponowany w deskę obok przycisku start silnika. Podswietlenie nawiązuje do koloru podświetlenia deski. Innymi słowy w Kudze prawie nie widać, że mam gaz.

Dzięki za info - ja za 2/3 tyg. odbieram kolejne mondeo i tak myślę czy gazika nie zrobić.
Mam doświadczenia z gazem fabrycznym w Oktawii i pomimo konieczności wymiany wtrysków przy 100.000 km - doświadczenia tylko pozytywne.
Ale to zupełnie inna technika.
V-max nie ma dla mnie takiego znaczenia.

Ze wskazywaniem zasięgu przez komp nie może być inaczej. Instalacja lpg to jednak ciało obce dla systemu.

Zatankowałem z 50 złotych w grudniu. Przejechane 5,5 tys kilometrów zasięg spadł o 20 km.
jak to rozumieć

pzdrw
sims jest offline   Odpowiedź z Cytatem