Temat: [Mondeo 2014- ] Wypalanie DPF -objawy
View Single Post
Stary 17-01-2017, 18:06   #23
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Cytat:
Napisał siebek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie to sporadyczne przypadki także jak się 1 na 10 trafi akurat na parkingu, to nie będę 10min w samochodzie siedział, żeby DPF dopalić...
Celowo czekalem aby sprawdzić ile to trwa - i nie trwało dłużej niż dwie minuty - nie zaobserwowałem kolejnego cyklu dopalania. Być może dłuższe wypalanie będzie konieczne z wiekiem filtra

Bump:
Cytat:
Napisał feniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@kaan1 nie opowiadaj takich rzeczy, bo się kompletnie rozmijasz z faktami.
A jakie są fakty? Jak Twoim zdaniem to działało kiedyś a jak działa teraz?

Bump: Do Twojej informacji dotrysk paliwa ma też druga rolę w nowym silniku Euro 6. Służy do regeneracji katalizatora NOx (dlatego nie masz u siebie AdBlue) - to dlatego silniki Forda palą więcej niż silniki konkurencji - po prostu wykorzystuja dodatkowe dawki paliwa do regenracji dwóch katalizatorów DPF i tzw. LNT zabudowanych w układzie tzw. close-coupled

Bump: Poczytaj sobie tutaj jak to działa na przykładzie podobnego systemu Volvo:
http://www.emitec.com/fileadmin/user_upload/Bibliothek/Vortraege/2013/131010_Compact_cat_Aachen.pdf

Emitec jest jednym z największym producentów tego ustrojstwa na świecie, a z Panami z Volvo miałem okazję rozmawiać na ten temat osobiście

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 17-01-2017 o 18:34
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem