View Single Post
Stary 07-01-2017, 10:33   #8
emte3
ford::advanced
 
Avatar emte3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: KUGA ST LINE X AWDi S MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2020 i 2016
Postów: 210
Domyślnie Odp: 1.8 tdci 125KM mocne dławienie przy przyspieszaniu np na 5 biegu

Cytat:
Napisał sebastiangora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OK, ale na czym polegała naprawa w temacie turbiny u Ciebie?
Ciekawy jestem czy to faktycznie turbina pomogła czy EGR, jedno i drugie ponoć może dawać podobne rezultaty.
U mnie wszystko zbiegło się praktycznie w tym samym momencie.
Najpierw turbina, wymagała przeczyszczenia, dałem ją do serwisu zajmującego się turbo, na szczęście udało się uratować i koszt był niewielki.

Po trzech tygodniach (6 tyś. km) problem powrócił, dodatkowo masa czarnych chmur ciągnęła się za autem, okazało się, że tym razem to był EGR i tutaj na zaślepianie szans już nie było, konieczna była wymiana.
Za dużo jeżdżę, więc w używki raczej nie celowałem...

Cytat:
Napisał pawelforduser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u Ciebie raczej nie jest bo jeździsz po autostradzie, najzdrowszy tryb dla silnika.
Jak się okazało w moim przypadku nie jest to regułą, w ponad 90% są to trasy, w tym autostrady polskie i zagraniczne, a auta nie oszczędzam i na spalanie nie patrzę, 1-2 l paliwa więcej, to dla mnie dużo większe oszczędności czasowe niż dycha w portfelu, a i dla silnika zdrowiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
emte3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem