Temat: [Focus 2004-2008] Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.
View Single Post
Stary 04-01-2017, 09:57   #26
Voldor
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: Żarów
Model: FOCUS MK3 150KM
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 31
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Cytat:
Napisał szyha86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem katalizator w zakładzie zajmującym się takimi rzeczami i jestem ( pare dni po wymianie) bardzo zadowolony. Samochód odżył. Wreszcie przyspiesza jak powinien (czasami go szarpneło jakby brakowało mu mocy przy 3500-4000 obr/min). Check sie nie pojawia i jak mnie zapewniał mechanik nie powinien sie pojawic (wiele focusów mk2 juz zrobił). Gdyby cos sie działo bede informował. Koszt 1100 całość wraz z wymianą łącza elastycznego (zaczał pierdziec).

Szyha86: A powiedz mi jaki katalizator wsadzałeś? Zamiennik jakiś czy regenerowany? Mam ten sam problem z P0420 i przeraża mnie koszt oryginału. Chciałbym na początek tylko sondy lambda wymienić (mam dwie) tylko niewiem czy to pomoże dla kata.
Mam jeszcze pytanie, czy błąd P0420 może mieć jakiś związek z wypadaniem zapłonu? Pytam bo rok temu walczyłem z wodą w świecach i być może jeszcze tam być jakaś wilgoć. Świece i kable mam nowe, cewki zapłonowej nie ruszałem.

Pozdrawiam.
Voldor jest offline   Odpowiedź z Cytatem