View Single Post
Stary 15-12-2016, 22:48   #48
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Pytanie zasadnicze na ile się przyłożyli do tej wymiany. PS jest wrażliwy na poziom oleju i to bardzo wrazliwy. Może zapomnieli dolać po odkręceniu korka kontrolnego?

Ja bym na Twoim miejscu zaczął od sprawdzenia poziomu oliwy. Procedura taka jak przy wymianie oleju (prawie). Trzeba rozgrzać olej w skrzyni do około 40 stopni, potem przerzucić przez wszystkie biegi po 20s, żeby się olej porozchodził, wrócić do P. Odkręcasz korek kontrolny - trochę zleci, czekasz aż zacznie kapać. Zmierz ile zeszło.

Teraz bierzesz świeży olej i wlewasz od góry, powoli, do momentu jak zacznie lecieć ponownie przez przelew. Teraz odejmij to co wlałeś od tego co złapałeś po odkręceniu korka. Jak wlejesz więcej niż zeszło - oleju było za mało, jak mniej - za dużo.

Według Quality inżyniera z Getraga na Słowacji lekko wyższy poziom oleju (do pół litra) skrzyni nie zaszkodzi. Po wymianie u siebie też mi coś podszarpywało. Po kontroli poziomu wyszło mi, że przynajmniej 100ml było za mało. Dolałem dodatkowe 200ml (ponad poprawny poziom) i było zdecydowanie lepiej.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem