View Single Post
Stary 15-12-2016, 21:44   #47
kemil_kj
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 31-01-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0l Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011
Postów: 15
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Witam,

Pozwole sobie dolaczyc do tematu - prosze o porade bardziej doswiadczonych forumowiczow i uzytkownikow Powershift.

Czy jest mozliwe ze w ASO mogli cos "popsuc", "zle zrobic" podczas wymiany oleju w skrzyni? Olej byl wymieniany na poczatku roku, samochod mial wtedy 4 lata (ok 50 tys km). Zanim wymienilem olej skrzynia dzialala idealnie (a ja jestem naprawde wyczulony na wszelkie niedoskonalosci). Po wymianie oleju pojawila sie tzw "zabka" - przy hamowaniu, przed zatrzymaniem sie skrzynia nagle zmienia bieg na nizszy i samochod wyrywa do przodu... dosc upierdliwe. Z czasem skrzynia zrobila sie bardziej kaprysna, zaczela bardziej szarpac zmieniajac bieg z 1 na 2, na pozostalych pracuje dobrze. Mam tez wrazenie ze zimna skrzynia pracuje bardziej plynnie. Bylem raz w ASO z tymi objawami, podlaczyli kompa, powiedzieli ze soft jest najnowszy i tyle - zeby wiedziec wiecej musieliby rozbierac skrzynie.
Moje pytanie brzmi, czy adaptacja sprzegla pomoze? Czy moze jest mozliwosc ze procedura wymiany oleju zostala zle przeprowadzona i warto sprawdzic w aso ten olej itp?

Z gory dzieki za pomoc
kemil_kj jest offline   Odpowiedź z Cytatem