Temat: [C-MAX 2010-2015] Awarie i usterki
View Single Post
Stary 14-12-2016, 16:18   #266
BrutusPierwszy
ford::amateur
 
Imię: Brutus
Zarejestrowany: 14-12-2016
Skąd: Kraków
Model: c - max grand
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Awarie i usterki

Witam serdecznie, jestem tutaj nowy, ale proszę o bardzo poważną poradę.

Kilka dni temu zakupiłem FORDA C-MAXA GRAND, z silnikiem 1.6 - 116 KM z roku 2014. Przebieg oryginał 74 tysiące, jeszcze jest na gwarancji.

Wszystko ładnie pięknie, wygodny, bardzo ekonomiczny ale...........


Po przejechaniu pierwszych 100, może 150 kilometrów otworzyłem maskę i zauważyłem, że w zbiorniczku wyrównawczym nie ma ani grama płynu chłodniczego.
Coś mnie skłoniło, że otworzyłem zawór i.....pęd powietrza jak z kompresora, a po 5 sekundach niczym wulkan Etna wyskoczyło pod ogromnym ciśnieniem wszystko co było zalane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po ostudzeniu silnika zrobiłem dolewkę płynu i po przejechaniu może 30 km znów to wszystko wybuchnęło, ale po opanowaniu sytuacji płyn w zbiorniczku mieścił się pomiędzy min - a max. Starałem się odpowietrzyć - auto chodziło z otwartym korkiem, następnie pojechałem w trasę ok 100 km i było tak, że TEMPERATURA PODSKAKIWAŁA do ok. 80 stopni C i tak się utrzymywała, a gdy tylko włączyłem nadmuch ciepłego powietrza - SZŁO CAŁY CZAS ZIMNE, a wskaźnik w mgnieniu OKA SCHODZIŁ W DÓŁ z temperaturą do minimum.


Zapłaciłem kupę kasy za auto, a nikt nie wie, co to jest. ktoś podejrzewał, ze może uszczelka pod głowicą huknęła ?


bardzo proszę o porDĘ.
BrutusPierwszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem