Temat: [Focus 2004-2008] Płyn chłodniczy pod dywanikiem
View Single Post
Stary 02-12-2016, 17:40   #27
Remi15
ford::beginner
 
Imię: Remigiusz
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: UK
Model: focus c-max zetec
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem

Cytat:
Witam,
Czy trzeba spuścić płyn z chłodnicy? Pytam bo auto mam w garażu i ciężko od dołu coś zrobić. Ile płynu wyleci z tych rurek? A może ktoś to robił bez spuszczania płynu. Będę wdzięczny za sugestie.
Właśnie skończyłem to robić. Strzykawką wyssałem ze zbiorniczka wyrównawczego ile się dało i rozłączyłem rurkę. Poleciało kilkanaście mililitrów ale i tak podłoga była już wcześniej cała zalana więc nie miało to dla mnie znaczenia. Jak podłożysz dużo papieru kuchennego to powinno wyłapać wszystko z rurki. Teraz wyciągnąłem cały chodnik, żona sobie go w ogrodzie wyprała i teraz będzie się suszył przez parę dni :-)

Jeszcze jeden mały TIP, sporo ludzi pisało na forum że mieli kłopot z zapięciem tej plastikowej mocującej opaski po wymianie oringa. Ta opaska jest kierunkowa, musisz się upewnić że założyłeś ja na rurkę dobrą stroną.

{NA DRUGI DZIEŃ}
Niestety łącze ciekło :-( Kupiłem oryginalny o-ring (£4,15) rozbój w biały dzień, no ale myślę sobie przynajmniej nie będę miał problemów z przeciekiem. Strasznie się rozeźliłem równie dobrze mogłem wsadzić uniwersalny o-ring za £0,20.
Wywaliłem tą plastikową zapinkę, która i tak nie zaciska jak trzeba (jest dosyć luźna) wymodziłem coś takiego
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przynajmniej teraz nie cieknie. UFFF

Ostatnio edytowane przez Remi15 ; 03-12-2016 o 14:52
Remi15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem