Temat: [Focus 1998-2004] Sonda lambda, zagadka, dylemat
View Single Post
Stary 30-11-2016, 16:22   #1
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Sonda lambda, zagadka, dylemat

Opiszę swój dylemat i zagadkę, dla mnie, dla Kolegów, może nie.

Jak w panelu użytkownika napisane, mam Focusa MK 1 wersja amerykańska, który różni się tylko według mnie silnikiem, ale różnica niewielka, oraz przydomkiem,, amerykański,,po za tym reszta jak w aucie europejskim.

Problem dotyczy dużego spalania benzyny, jak i gazu, po różnych próbach i wizytach na konsultacjach w warsztatach, mechanicy w kilku z nich stwierdzili , że sonda lambda, ta pierwsza od kolektora wydechowego powoduje te zakłócenia.
A są one takie, pali się żółta kontrolka silnika, i nawet po skasowaniu Elmem, po paru uruchomieniach silnika pojawia się z powrotem, czasami miga.
ELM pokazuje usterkę sondy związane z jej grzaniem . Kupiłem drugą sondę identyczną, to samo. Zakładam drugi sterownik PCM, to samo. Wymiana świec, kabli, cewki, nic nie pomaga.
Dzisiaj gazownik powiedział. że skoro wymieniana, to trzeba IDS-em coś przeprogramować, aby sterownik wiedział jaka jest, po zadzwonieniu do elektryka, powiedział, że nie trzeba.
Gazu pali mi 17 litrów przy jeżdzie wkoło komina,tylko trasa 13 litrów, benzyny pali wkoło komina 13 litrów,trasa 9 litrów.
Na zbiorniku gazu w porywach robię 200 km, a nieraz tylko 190, tankuję do pełna, wchodzi 31, lub 30 litrów gazu.

Nadmieniam że remont silnika zrobiłem w maju, nowe komplety tłoków z USA, nowy wał korbowy z panewkami, głowica,zawory po remoncie u specjalisty, nic nie pali oleju, ciśnienie w cylindrach równe 13,5 do 14 atm. Ki diabeł, o co tu chodzi, pół nocy nie mogłem spać, jak przeczytałem na Forum, że ktoś na zbiorniku gazu robi 400 kilometrów autem Mondeo 2,0 litra. Mój też 2.0 litry, pali dwa razy tyle, a szybkością nim większą jak 110, jeszcze nie jechałem.
Licznik europejski, z obrotomierzem szybkość i odległość w kilometrach.

Może Koledzy w ramach wzajemności , bez uprzedzeń coś doradzą

Ostatnio edytowane przez salom ; 01-12-2016 o 19:27
  Odpowiedź z Cytatem