Temat: [Mondeo 2007-2014] jaki rozmiar opon lub kół ?
View Single Post
Stary 20-11-2016, 07:23   #2660
Apocryf
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-04-2016
Skąd: Włocławek
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ecoboost 160 KM
Rocznik: 2012
Postów: 23
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał Apocryf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Prosiłbym o radę i opinię dotyczącą opon zimowych:
  • Samochód: Mondeo MKIV 1.6 EB
  • Rozmiar Felgi: 16 ( obecnie mam na niej letnie, ale planuje kupić 17'stki, a 16'stki zostawić na zimowe )
  • Opony: Nowe
  • Zakres cenowy: do 1600 zł za komplet.
  • Wydaje mi się że rozmiar 215/55/16 jest prawidłowy, ale wchodzi w rachubę zmiana w szerokości i wysokości - jeśli będzie lepiej dla efektów.
  • Teren jazdy: 90 % miejski ( Włocławek, więc dziura na Kujawach ) 10 % wioski podkaprackie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  • Styl jazdy: Normalny ( nie palę gum, ale nie zawalam lewego pasu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
  • Wymagane cechy: Skuteczność ( logiczne ), Ciche ( małe dziecko )
  • Typowy przebieg: 10-11.000 km/rocznie, głównie praca + wyjazdy wakacyjno-rodzinne ( podkarpacie )

Będę wdzięczny za wasze doświadczenia. Do tej pory miałem doświadczenie z Sava Eskimo S3+ 205/55R16 91 T - całkiem niezłe ( duża wytrzymałość ), ale niestety do najcichszych nie należały.
No to zakup zrobiony - Continental WinterContact TS 860 205/55R16 91H.
Spodziewałem się większej ciszy, ale i tak są o niebo lepsze niż moje poprzednie Savy. Drobna uwaga co do felg... jednak widać że projektowane pod 215...
Apocryf jest offline   Odpowiedź z Cytatem