Temat: [Focus 2004-2008] Podładowanie akumulatora
View Single Post
Stary 17-11-2016, 06:07   #13
Thomsit
ford::average
 
Avatar Thomsit
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo Sport Estate
Silnik: 2,0 TDCI 141KM 353Nm
Rocznik: 10/2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: Podładowanie akumulatora

Kolego...mam ten sam prostownik z lidla jeszcze ten bez lcd. Na codzien mieszkam w Finlandii i mam moceo tdci. Mamdprawny aku ktory dobrze trzyma i kreci auto bardzo dobrze.iz mam na kszdym parkingu skrzynke z orsdem moge lsdowac ile wlezie.ja ters w okresie zimowym dolsdowywuje go raz na tydzien mimo ze robie trasvdzienenie do roboty w dwie strony 60 km na dnaich rdzie to 100 km. Nic mu nie zaszkodzi dolsdowanie ale tak jak ktty kolega pisal musial bys zostawic tto na dluzszvlsdowanie .ja nie wyciagam nigdy aku podjezdzam do iracy pod skrzynke gdzie prad jest 24 h podoinam ladowarke lidlowska i wlaczam ladowanie na normalne.co do temeperatur...ostatnr tygodnie byly miedg -8 a -16 ladowarka daje bez problemu rade w tych temperaturach. Finowie stosujz takie rozwiazanie orawie w kazdym samochodzivbo maja pozkladane syfemy defa i tam sa dolodwaujace male inteligentne ladowarki.wierz mi ..gdyby to szkodzilo i nie zdawalao by egzaminu nikt by tei nie stoswal.
Poorzednio malem tu alfe ostatniej zimyw dieslu i tez tak robilem aku w trakcie zimy i wszystko bylo ok.

Wez tez pod uwage ze w mondeo mam wiecej elektryki i dodatkowo elektryczna nagrzewnice ktlra pomoga nagrzac auto w srodku zaraz po uruchomieniu dodoatkowa. Grzane fotele i przednia szyba a wcale tei nie oszczedzam i nic zlego li sie nie dzieje z aku ani z autem
Thomsit jest offline   Odpowiedź z Cytatem