Temat: [Mondeo 2007-2014] Regeneracja odbłyśników kesenon
View Single Post
Stary 07-11-2016, 09:16   #897
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2008, 2011, 2018
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Słabe Xenony, wypalony odbłyśnik, słaby żarnik ?

Cytat:
Napisał kardavi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dodaj jeszcze...krótkotrwałym...bo po max. 1.5 roku możesz odświeżyć regeneracje..
Nawet gdyby trzeba było raz do roku to robić... to do ceny przeróbki u forumowego janusza dobijesz najwcześniej po 4-5 latach...
Należało by sobie zadać pytanie czy jest to w ogóle opłacalne w przypadku aut mających najczęściej 5-6 lat i 200-250kkm przebiegu. Ile osób będzie trzymało takiego parcha przez kolejne 5 lat?

Cytat:
Napisał nokitel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro jest takie rozsądne to czemu sam tego nie zrobiłeś tylko wymieniłeś projektory ? Polecasz rozwiązanie z którego wielu było nie zadowolonych ( nie jedna czy dwie osoby tak twierdzą). Regeneracja jest rozwiązaniem doraźnym bo nie usówasz przyczyny tylko zamalowójesz niechciany efekt który szybko powraca.
Zrobiłem to z kilku powodów:

1. Przerobiłem swoje reflektory w momencie gdy jeszcze nie miałem ich nawet na aucie założonych - nie miałem pojęcia jak to świeci "oryginalnie" - a pokierowałem się sugestiami i opiniami z forum, że "jest źle". Miałem czas, miałem lampy "na stole", nie miałem ciśnienia na montaż więc mogłem się pobawić.
2. Zrobiłem to również, po lekturze jednego z wątków i wymianie kilku pw z Tobą, po to aby obalić mit jakobyś robił to wszystko "po kosztach" - nie robisz tego. Cena ~600pln, która swego czasu nawet mi zaoferowałeś jest wzięta z sufitu. Wielokrotnie już powtarzałem - 200-250pln to realny koszt przeróbki.
3. Imo regeneracja jest rozwiązaniem równie dobrym - dobrze zrobiona przywraca kondycję odbłyśników właściwie do stanu "fabrycznego", a kosztuje ułamek (obecnie 120-150pln) tego co np. Ty proponujesz (~600pln). Pominę fakt, że na regenerację otrzymuję fakturę/paragon, nie grzebię w reflektorze, a sama wymiana zajmuje 2-3 minuty...

Cytat:
Napisał nokitel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ci to przeszkadza jak i fakt że mam problemy z ortografią to Znajdź sobie inne forum lub zapomnij o temacie oświetlenia.
Myślę, że to raczej Ty powinieneś poszukać kogoś kto przeczyta Ci regulamin zanim kolejnej osobie udzielisz takiej rady.
Polecam w szczególności §7.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem