Temat: [Mondeo 2007-2014] Regeneracja odbłyśników kesenon
View Single Post
Stary 06-11-2016, 01:59   #889
aleksanderu1988
ford::average
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 04-09-2016
Skąd: Reda
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie Odp: Słabe Xenony, wypalony odbłyśnik, słaby żarnik ?

A więc tak panowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nareszcie nie mam świeczek zamiast reflektorów !! Akcje jakie przeprowadziłem to:
1. Wymiana żarników D1S Osram na takie same (udało się znaleźć oryginały na allegro po 130 pln/szt)
2. Regeneracja odbłyśnika - 200pln komplet
3. Czyszczenie soczewek - użyłem płynu do szyb z alkoholem, a następnie wyczyściłem wszystko ściereczką do optyki aparatu fot.
4. Polerowanie reflektorów - Pasta tempo lekkościerna jako pierwsza, a później pasta 3000 na finish (polerowanie mechaniczne)
5. Czyszczenie lamp od wewnątrz - po polerowaniu nie byłem zadowolony z efektu, coś mi nie pasowało, niby się błyszczy ale jednak jak by było za mgłą. Włożyłem ściereczkę przez otwór soczewki i przy delikatnym przetarciu zrobiła się czarna !!

Moja ciekawość sprawdziła, że testowałem co pomaga i tak po kolei na lewym reflektorze sprawdziłem różnice co do prawego w pierwszym etapie:
- Czyszczenie soczewki dało ok 10% do zadowolenia
- Wymiana żarników dało ok 30% do zadowolenia

I tak jeździłem z jednym mocniej świecącym reflektorem przez dwa dni, aż nie wyciągnąłem reflektorów (po raz polejny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) żeby zawieźć odblyśniki do Gdańska. Pech chciał, że nie było na półce zrobionych i po moje zgłosiłem się następnego dnia. Mogę śmiało przyznać że kolejne czynności dały:

- Wymiana odbłysników 50% do zadowolenia
- Polerowanie/czyszczenie reflektorów 10% do zadowolenia

Tak więc jeżeli jesteście ciekawi to wstawie zdjęcia tego jak teraz świecą moje reflektory, trochę żałuje że nie zrobiłem zdjęcia jak świeciły wcześniej, ale wydaje mi się że tego "świecenia" nie udało by się zarejestrować na zdjęciu. Według mnie do cywilnej jazdy takie zabiegi wystarczą i będzie się miło podróżować.
aleksanderu1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem