Temat: [Mondeo 2000-2007] Zegary pokazują niepoprawne wartości.
View Single Post
Stary 03-11-2016, 19:18   #30
AdrianAdi
ford::amateur
 
Avatar AdrianAdi
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 03-11-2016
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 3
Question Niesprawne wskaźniki i lcd zegarów

Witam.
Jestem nowy na forum i poszukuję pomocy.
Problem jaki miałem: Niesprawna żarówka podświetlenia obrotomierza w zegarach. Dzięki doskonałemu opisowi (dziękuję) udało mi się dostać do zegarów oraz je wyjąć. Wymieniłem żarówkę na nową podłączyłem kostkę, lecz zauważyłem, że wskazówki przestawiły mi się w drugą stronę, więc na parę sekund przekręciłem zegary tak, aby wskazówki ponownie oparły się na "pręcikach" je blokujących. Po włączeniu zapłonu przestały działać oba lcd, wskaźniki temperatury, prędkościomierza, obrotomierza, stanu paliwa, żarówka świec oraz żarówka świateł. Działało całe podświetlenie poza żarówką, którą wymieniłem.
Uznając, że jakiś błąd wywołuje nowa żarówka wymieniłem nową żarówkę na starą. Ku zaskoczeniu po podłączeniu kostki do zegarów działało już całe podświetlenie (razem ze starą żarówką), lecz nadal nie działa wszystko co opisałem. Działają natomiast np. kierunkowskazy. Szukając na forum znalazłem podpowiedzi, że warto przeczyścić kostki, wyłączyć akumulator na jakiś czas oraz sprawdzić bezpieczniki. Nic nie przyniosło pozytywnego rezultatu.

Czy ktoś na forum miał może kiedyś podobny problem bądź może wie co jest tego przyczyną?

Z góry dziękuję za pomoc!
AdrianAdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem