Temat: [Mondeo 2007-2014] 2.0 TDCI dodatek do paliwa
View Single Post
Stary 21-10-2016, 11:34   #44
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 266
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI dodatek do paliwa

Cytat:
Napisał Marino166 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ten dodatek co dolewałeś nic nie wart skoro szukasz innego?
Skuteczność działania takiego środka nie jesteś w stanie ocenić organoleptycznie. Nie odczujesz różnic. Ma on za zadanie długotrwale polepszać warunki smarowania. Można wierzyć, że wydłuży czas pracy układu paliwowego. Co innego agresywne środki typu booster, które mają dać odczuć wzrost mocy.
Ten środek Millersa jest dopuszczoną, aprobowaną alternatywą dla stosowania oleju 2T.
Czy skuteczniejszą, bezpieczniejszą tego nie wiem. Stosowanie oleju 2T nigdy nie było oficjalnie zalecane przez przemysł motoryzacyjny.
Ja osobiście nie mam odwagi użyć oleju 2T do stosunkowo nowego, w pełni sprawnego samochodu z DPF. Tutaj zastosowałbym łagodny dodatek do ciągłego stosowania np. ten Millers lub na zimę deprasator.
Nie ukrywam, że rozważam użycie oleju 2T do mojego drugiego samochodu Skody Fabii z poczciwym silnikiem 1.9 SDI bez turbiny, commonraila, pompowtryskiwaczy, DPF i EGR. Z drugiej strony podobno ta technologia nie potrzebuje ingerencji.

Ostatnio edytowane przez Bierut ; 21-10-2016 o 11:47
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem