View Single Post
Stary 16-10-2016, 16:49   #292
Wahacz
ford::amateur
 
Avatar Wahacz
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Peugeot 306
Silnik: 1,4 i
Rocznik: 1998
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Pisząc pracę magisterską zahaczyłem o temat ekologiczność hybryd i według danych produkcja jednej hybrydy, lżejszego nadwozia, układu elektrycznego pochłania tyle energii i wymaga tak zaawansowanych procesów technologicznych względem samochodów z silnikami spalinowymi, że mało która hybryda będzie mogła podczas swojej eksploatacji to "nadrobić" i być bardziej ekologiczna.

Pomijając ten aspekt, hybrydami naprawdę można oszczędzać paliwo, jeśli tak jak pisał qlszef powyżej umie się nimi odpowiednio jeździć. Przede wszystkim hamować możliwie lekko i na możliwie dużym dystansie, bo wtedy najmocniej ładuje się baterie. Mnie taki ekodriving bardzo się podoba i daje po prostu dużo frajdy. Pozostaje jeszcze pytanie ile jeżdżąc hybrydą zaoszczędzimy, a ile będziemy musieli dopłacić na starcie - to trzeba sobie dobrze przekalkulować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zapraszam na mój blog o samochodach : ) Polecam informacje o TGT https://motowahacz.pl/the-grand-tour/
Wahacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem