View Single Post
Stary 28-09-2016, 22:34   #15
GrekuPL
ford::advanced
 
Avatar GrekuPL
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-06-2007
Skąd: Kraków/Wrocław
Model: Mdo mkIV/Foka mkII fl
Silnik: 2.0TDCI 140KM/1.8TDCI 115KM
Rocznik: 2008/2008
Postów: 330
Domyślnie Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach

Cytat:
Napisał Martitta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę o pomoc w temacie wyjęcia lewego tylnego zamka w Mondeo Mk4 z 2008 roku. Wykonałem wszystkie czynności zgodnie z powyższą instrukcją odnoszącą się do drzwi przednich (jest podobnie w tylnych drzwiach), czyli doszedłem do pkt. 6,7 -wykręciłem ostatnie 4 wkręty. Zamek powinien swobodnie wyjść, jednak coś go jeszcze trzyma w okolicy klamki zewnętrznej (tak mi się przynajmniej wydaje). Gdy wsunę dłoń w tamtą okolicę to wyczuwam linkę idącą pionowo od zamka do góry, w kierunku tylnej części klamki zewnętrznej. Jak klamka zewnętrzna jest zamontowana do drzwi i jak jest połączona jest z zamkiem, nie mam pojęcia. We wnęce drzwi, na ściance zewnętrznej (tuż za klamką zewnętrzną drzwi) jest plastikowa drabinka (plastikowe ramię). Czy to jest część zamka? Jeżeli tak to jak to zdemontować? Na aukcjach allegro czasami zamki mają to ramię, a czasami nie mają. Proszę o pomoc.

Andrzej
w związku z problemem z zamkiem w tylnych prawych drzwiach dzisiaj walczyłem chwilę z tematem...

żeby wyciągnąć cały kompletny zamek trzeba jeszcze wyciągnąć zaślepkę od boku drzwi (od strony zamka), odkręcić/dokręcić śrubkę torx w głębi (długi torx potrzebny). Dzięki pokręceniu tą śrubką ściągniemy plastikową osłonkę kawałka klamki zewnętrznej. Wyciągamy następnie rączkę/klamkę zewnętrzną drugą dłuższą część. Pod główną klamką ukaże się nam śrubka i tam odkręcamy i możemy wyciągnąć. U mnie problem z zamkiem rozwiązany na tyle, że szukam po prostu silniczka do zamka, silniczek zabawkowy można powiedzieć, skończyły mu się szczotki i tyle, można uznać za zużycie eksploatacyjne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GrekuPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem