Temat: [Focus 2004-2008] Płyn chłodniczy pod dywanikiem
View Single Post
Stary 17-09-2016, 18:13   #20
connect
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-04-2007
Skąd: Głogów
Model: Ford Kuga II 2019 St-Line Black & Silver
Silnik: 1.5 EcoBoost 150
Rocznik: 2019
Postów: 38
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem

Cytat:
Napisał fufok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
i mnie dopadł problem kapania z tych rurek...
Odebrałem auto z regeneracji przekładni i w ten sam dzień kapu kap. Myślałem, że warsztat coś sknocił ale podobno przy demontażu przekładni po tej stronie nic nie ruszają.
Dzięki za zdjęcia, bardzo przydatneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pewnie nie obejdzie się bez spuszczenia płynu z układu.

Edit:

A może wystarczy rozpiąć rurki nad miską żeby ilość płynu będąca powyżej poziomu rozcięcia spłynęła do miski a reszta niech sobie siedzi w silniku, wymienić oringi, potem wlać spowrotem płyn w układ i odpowietrzyć?
Polecam spuszczenie płynu z chłodnicy, aby nie zachlapać tapicerkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W chłodnicy jest korek spustowy, ale jeśli auto świeżo po jeździe uwaga na poparzeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał daverro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam,
oczywiscie podpinajac sie pod ten artykul mam ten sam problem,panowie pomozcie, posiadam jakies oringi kupilem w fordzie ale nie oryginalne i za "dziada"nie dam rady ich usadzic w odpowiednim miejscu, moze sa za szerokie? grube ? albo nie wiem co.. nakladam na ciensza rurke i nie moge zapiac tego klipsa, natomiast jak dam do srodka grubszej to rozwalilem jedna uszczelke a druga poprostu mi weszla jak na moje oko za gladko, gdzie moge zamowic oryginalne ? na stronie forda w sklepie maja ? tu jakis kolega zamiescil oryginalne, gdzie to kolego zamawiales ? kurcze nameczylem sie dzisiaj ze 3 godz i nic z tego..wyciagacie schowek zeby je zamontowac? odkrecacie sruby mocujace bezpieczniki ? odpinacie bezpieczniki- jesli tak to jak zrobic zeby pozniej nie wywalilo mi bledow w aucie..posiadam forda focusa 1.6 115 km 2005r.
pomozcie mi panowie jak to zrobi bo juz nie mam sily do tego ;/
pozdrawiam
Proponuję dokładnie przeczytać poprzednie posty. Jest opisane dokładnie. Na zdjęciach są nawet oryginalne numery części. Ja kupowałem w serwisie Forda w Lubinie. Osobiście polecam metodę z płynem do naczyń i włożeniem uszczelki w większą rurkę. Przed odpięciem kostek od GEM-a proponuję odłączyć akumulator. Schowek demontowałem w celu lepszego dojścia i widoczności. Trzymam kciukiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był: Focus MKIII Titanium 1.6 EcoBoost 2011 / Focus MK II 1.6 Ti-VCT GOLD X 2005 / Ford Focus C-Max GHIA 1.6 2004 / Mondeo MK II 1.8 16V GHIA 1997 / Fiesta III 1.1 1989 po prostu biała
connect jest offline   Odpowiedź z Cytatem